yürüyen bant için kayma veya basma adımını uygulama

Kayma veya basma basamağı, yürüyen bantta kullanılan en temel adımdır. Bir formasyonun her yeni hedef noktasına doğru ilerlemek için art arda kullanacağınız için, herhangi bir yürüyüş bandı üyesi için ustalık kazanmak için önemli bir beceri. Kayma veya rulo adımınızı sizin için ikinci doğa olana kadar uygulayın.

Dikkat çekme veya “ayarlama” konumundan başlayın.

Bir ayağın topuğunun zıplayken karşı ayağın ayak bileğine kadar kaldırıldığı, “diz” i hafifçe bükerek ağırlığı ayağın topları üzerinde tutan bir “kontrol” konumuna kaydırın.

Yükseltilmiş bacağı ileri doğru uzatın ve ön bacak topuğunun zemine değmesini ve parmağınız düz yukarıya bakacak şekilde düzeltin. Bunu yaparken, kilonuzu neredeyse tamamen sabit arka bacak topuna kaydırın.

Kaydırmayı veya merdiven basamağını kontrol etmeden önce “ayar” veya “dikkat” konumunu nasıl uygulayacağınızı bildiğinizden emin olun. “Ayarlı” pozisyon, omzunuz arkaya doğru durur. Ayağınız topuklu olmalı ve birbirlerine 45 derece açı yapmalıdır. Dirseklerinizi yanınızda 90 derecelik açılarla yerleştirmeniz ve aletin doğrudan önünüzde olması gerekir.

Topuktan topuğa, öne doğru ayağı “döndürün”. Bunu yaparken, sabit ayağının topundan ön ayağının topuna ağırlık değiştirin.

Ağırlığınızı değiştirdikten sonra arka bacağınızı hafifçe bükerek bir sonraki “kontrol” pozisyonuna getirin.

İşlemi diğer bacak ile tekrarlayın, üst bedeninizi ve kalçalarınızı “kaymaya” devam ederken mümkün olduğunca saklayın.

Adımınıza gelinceye kadar, 22.5 inç veya 30 inçlik bir tutarlılık deneyin, hangisi sizin grubunuz kullanıyorsa yapın.

Yürüyen bantlar için eğimli topuklu özel ayakkabılar bulunur. Grubunuz bu ayakkabıları içerdiğinde veya giymesine izin verirse, rulolarınızı daha sıvı hale getirmede size yardımcı olabilirler.