yanımda uyurken diz ağrısını nasıl önleyebilirim

Çoğu diz ağrısı, dizin aşırı kullanılmasından kaynaklanır ve dinlenme ve anti-inflamatuar ilaçlarla kolayca tedavi edilir. Yanınızda uyumaktan oluşan diz ağrısı, özellikle bu pozisyonda uyumayı tercih edenler için sinir bozucu. Uyurken yaşanan diz ağrısını önlemeye yardımcı olmak için herhangi bir fantezi cihaza ihtiyacınız yoktur. Dinlenmek ve ağrısız hissetmek için uykuya dalmak için yatmadan önce hazırlanacak birkaç dakikan var.

Yatmadan önce uzanan birkaç dakika harcayın. Genellikle, diz ağrısı, tendonu, ligamanları ve kas çevreleyen kasları gergin hale gelmesinden kaynaklanır. Yatmadan önce gerilmesi, diz çevresindeki dokuları gevşetmeye yardımcı olur ve diz ağrısını azaltabilir.

Uyumaya hazır olduğunuzda dizlerinizin arasına küçük bir yastık yerleştirin. Ağrınız ve rahatsızlığınıza neden olabilecek yanınızda uyuduğunuzda dizler bazen birbirinize sürtünir. Dizlerinizin arasına bir yastık yerleştirmek bunun oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Hafif egzersizler yapın. Dizlerinizi destekleyen kaslar zayıfladığında diz ağrısı oluşabilir. Dizlerinizi destekleyen kasları güçlendirmek ve korumak için her gün hafif bir egzersiz yapmaya çalışın.