Yalnız tenis nasıl yapılır

Tenis vuruşlarını mükemmelleştirmek için aynı tekneye tekrar tekrar vurmak, saatler, aylar ve bazen yıllarca uygulama gerekir. Bir vuruş ortağı bulma veya sondaj yapmaktan hoşlanan birinin bulunması her zaman kolay değildir, ancak sizi durdurmanın izin vermeyin. Kendi başına pratik yaparken tutarlılığınızı ve zamanlamanızı iyileştirmek için birkaç tenis eğitim yardımları ve cihazları ile mümkündür.

Toplar için bir hazne ve hedefler için birkaç küçük koni ile, ABC’lerin sunumunu kolayca uygulayabilirsiniz. Her bir servis kutusunun içine üç tane koni yerleştirin; diğeri sokağa yakın dış köşeye doğru, biri servis hattının ortasında, diğeri merkez servis hattı ve servis hattının T harfini oluşturmak üzere bir araya geldiği köşeye doğru uzatın. Pratik yapın sokağa yakın koniyi hedefleyerek, geniş, ya da “A” hizmet eder. “B” servisleri için derin orta koni yönünde hizmet edin – vücut servis yapın. “C” servisleri için, hatların T’yi oluşturduğu merkez hizmet hattının yakınındaki koniyi hedefleyin.

Birçok tenis kulübü ve merkezlerinde, zemin vuruşlarınızı, dönüşlerinizi ve voleybollarınızı kullanmanıza yardımcı olmak için top makineleri bulunur. Bazı makineler, topun hızını, dönüşünü ve yönünü değiştirebilir. Yeni başlıyorsanız, makineyi topları düz bir dönme olmadan rahat bir hızda fırlatacak şekilde ayarlayın. Tek seferde bir tarafı işleyin – sadece forehands ve sonra backhands. Vuruşlarınızı, makineye daha da yaklaşarak ve topları sıçramadan önce vurarak uygulayabilirsiniz. İleri düzey oyuncular, makineyi yönü değiştirirken döndürerek ve daha hızlı bir top sunacak şekilde ayarlayabilir. Bu yalnızca darbelerinizi uygulamaya yardımcı olur, aynı zamanda ayak yamacınızı ve hareketinizi geliştirmenize de yardımcı olabilir.

Tıpkı tezgahı gibi, sedye da kas hafızanızı geliştirmenize, tutarlılığınızı geliştirmenize ve darbelerinizi düzeltmenize yardımcı olur. Pratik yapmak için iyi bir yol, kendinize bir mektup şeridi kullanarak X işaretini veya arka panoya bir kare yapmak için bir hedef koymanızdır. Uygulama oturumları belirli bir süre veya belirli sayıda hit olabilir. Arka panelden yaklaşık 20 ila 25 feet uzakta durarak zemin vuruşlarınızı uygulayabilirsiniz. Yarım voleybollar için, duvardan 10 ila 15 metre uzakta durun ve voleybollarınızı uygulamak için duvardan yaklaşık 5 ila 6 feet uzaklaştırın. Pratik oturumunuz sırasında, tek seferde bir tarafla çalışın – sadece forehands ve sonra backhands.

Tenis antrenörü, el-göz koordinasyonunuzu iyileştirmenize ve zemin vuruşlarınızı takviye etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış ucuz bir cihazdır. Birçok marka mevcut olsa da, çoğu lastik bir bandın bir ucuna takılı olan tenis küresi ve bandın diğer ucu ağır bir tabana tutturulmuş ve yerinde tutmaya yardımcı olmaktadır. Bant, topa vurduğunuzda uzar ve topu size geri döndürür ve böylece tekrar vurursunuz. Tekrarlayan vurma, zamanlamanızı ve tutarlılığınızı geliştirmeye yardımcı olur. Bu yardımcı malzemeler çok taşınabilir ve herhangi bir sert zemin üzerinde – mahkemenin üzerinde veya dışında kullanılabilir.