yaban mersini çalılarınıza çam iğneleri nasıl koyacağım

Kendi bahçesinde yetişen yaban mersini her geçen yıl bol ve tatlı meyvelerden üretilen lezzetli bir deneyim olabilir. Yabanmersini çalılarınızın tabanını malçlemek toprakta su tutmak ve susuz yabani otlar tutmak için hizmet ederken, bir çam iğnesi malç kullanarak düşük bir pH, asidik toprak korumaya yardımcı olur. Uygun pH seviyelerine ulaşıldığında, yaban mersini daha fazla meyve üretmek için besin maddeleri hazırlayabilir.

Varolan malçların tümünü çıkartın, yaprakları, sapları ya da diğer pislikleri yudum bıçağınızın tabanından atın, etrafınızdaki ayağı daima çalıştırın. Bu malzemeleri atın.

Bir kültivatör kullanarak çalı çevresindeki 1 fit’lik yarıçaptaki topun üst inç kısmını hafifçe parçalayın. Derine inmeyin ya da yaban mersini çalılığınızın köklerine vurabilirsiniz.

Kaplaması için gevşemiş toprağa çam iğneleri katın. Tabaka 2 ila 3 inç derin olana kadar çam iğneleri üzerine kazın. Bu bitki başına iğnelerin yaklaşık 1 fit küpünü alacaktır.

Siyah, beyaz veya sarı renkli, kötü koku veya sümüklü bir görünüm gibi mantar veya hastalık belirtileri için çam iğnelerinin yüzeyinin altında her iki ayda bir muayene yapın. İdeal olarak, paslı renkli iğnelerin sağlıklı bir şekilde dökülmesini görürsünüz, bu da dünyevi bir koku verir. Bölgeniz aşırı nemli kalmışsa aylık kontrol edin.

Uzaklaşın ve hastalıklı veya mantar kullanan iğneleri atın. Yeni bir iğne tabakası uygulamadan önce toprağın bir ila iki gün boyunca kurumasına izin verin.

Yabanmersini çalıları dikerken ya da düz çam iğneleri yerine malç harmanı yerine kullanmak üzere asitli bir kompost malzemesi sağlamak için çam iğnelerini yemek hurdaları ve avlu kupürleriyle birlikte kompost uygulayabilirsiniz.