ücretsiz mavi çapraz sağlık sigortasına hak kazanma

Sağlık sigortası, her ailenin finansal planının hayati bir parçasıdır. Bununla birlikte, her aile sağlık sigortası yapamaz. Sağlık sigortası olmadan, bir aile, sadece maddi yıkıma uğramış bir kaza veya hastalıktır. Sağlık sigortası, yaralı ya da hasta olduklarında bireylerin ihtiyaç duyduğu hizmetler için ödeme yaparak sağlık bakım masraflarını azaltır. Sağlık sigortası yaptırıp ödeyemeyeceğinizi anlamaya çalışırken, eyaletinizin Blue Cross aracılığıyla ücretsiz sağlık sigortası teklif edip etmediğini kontrol edin.

Yerel Blue Cross ofisinizi arayın ve düşük gelirli aileler için Blue Cross sigorta planları hakkında bilgi isteyin. Alternatif olarak, Blue Cross, yaşadığınız devlet veya federal düşük gelirli programların sağlayıcısı olabilir.

Uygunluğunuzu belirleyin. Belirli gelir gereksinimlerini karşılarsanız, normalde ücretsiz sağlık sigortası için uygundur. Bunlar devlet tarafından işletilen programlar için eyalete göre değişiklik gösterir ve federal programlar, ne kadar para kazandığınıza, çocuklarınız olsun veya olmasın, kaç çocuğunuz varsa, vb. Özelliklere göre değişir. Bununla birlikte, tipik gereklilikler sizi 100 ila 200 federal programlar için federal yoksulluk düzeyinin yüzdesi.

Yararlar için başvurun. Çoğu durumda bir sosyal hizmet uzmanıyla konuşmanız ve uygunluk formlarını sigorta için bir başvuruyla birlikte doldurmanız gerekecektir. Periyodik olarak gelir doğrulama ve varlıklarınızın doğrulanması istenecektir. Bu normalde politika yenileme tarihinizde her yıl olur.