üç resmi arka arkaya koyma

Resimleri bir duvara asmak genelde yalnızca iyi bir göz ve kendi tarzınızın bir anlam ifade etmesini gerektirir. Kullanılabilir alan miktarı, resimlerin dikey veya yatay olarak asılıp bırakılmadığını belirler. Duvarda yeterli alan varsa ve beklenmedik şeyleri sunmak isterseniz, resimleri köşegen şekilde asın.

Alanın küçük veya orta resimleri tutup tutmayacağını belirleyin. Duvara üç yerleştirmek için büyük resimler kullanmak genelde çalışmaz. Resimlerin boyutu ve çerçevelerin büyük kısmı özellikle geniş bir alan gerektirir. Ayrıca, büyük resimler, küçük ya da orta resimlerin yanı sıra birlikte de bulunmayabilir, çünkü büyük resimler, süslemeler olarak kullanılan diğer baskılar olmadan en iyi görünüyor.

Her resmin genişliğini ölçün. Bunlar aynı boyutlardaysa, genişlik üç katına çıkın ve aralarındaki boşluk miktarını ekleyin. Resimler arasında en fazla dört inç yeter. Çok fazla alan baskılar arasında bağlantı kesilmesi hissine neden olacaktır.

Tavandan ölçümü düşünün. Bir kılavuz, resimlerin dördüncü tarafın üçte birine yerleştirilmesi. Bir şömine, kanepe veya diğer mobilyaların üzerine baskı asıyorsan, tavan ile şömine veya mobilyanın üstü arasında kabaca yarısı ölçün. En iyi etki, uzunluk ve genişlik tarafından ortalanmış görünen bir efekttir.

Orta resim için asılı noktayı işaretlemek için bir bant ölçüsü ve kurşun kalem kullanın. Ardından, merkezin sağında ve solundaki mesafeyi ölçmek için bir seviye ve şerit ölçümü kullanın. Çerçeveler yedi inç genişliğinde olursa, ilk işareti merkez işareti için sonundan yaklaşık üç buçuk santimde işaretleyin. İkinci ve üçüncü resimler için, resim çerçevesinin tek genişliğini artı aralığı hesaplayın. İlk resmin ortasından gelen inç sayısını ölçün, ardından noktayı kalemle işaretleyin. Kalem işaretlerinin eşit bir çizgide olduğundan emin olmak için seviyeyi tekrar kullanın.

Tüm ölçümler işaretlendikten sonra, resim askılarını işaretli noktalere çakın. Düzgünlük için hafif ayarlar yaparak resimleri asın.

İlgi duymak için farklı boyutlarda resimleri kullanın.

14 inç’e kadar olan resimler yalnızca dikey veya yatay olarak sıralı olmalıdır.