tekerlekli bir kapıya nasıl koyulur

Kapılar, bir avluya, bahçeye veya diğer çitle çevrili alana erişim için bir alanı açmak ve kapatmak için bir araç sağlar. Birkaç yıl geçtikten sonra, metal veya tahta kapılar yaştan, kaza sonucu darbelerden veya gevşek menteşelerden sarkabilir. Bir kapının altındaki kayalık, yoğun toprak ya da kalın çimler, açılıp kapanmasını zorlaştırıyor. Bir kapıda tekerleğin eklenmesi, tekerleğin ağırlığı taşmasına, açılma tarafını kaldırmasına ve kayalık topraklarda açma ve kapama için sıvı hareketi sağlar.

Matkapın içine 3/8-inç matkap ucu yerleştirin.

Ahşap bir salınım geçidi tekerleğini mandal tarafındaki kapının dikey yuvasına kaydırın. İskele başlığını direk işaretleyicisiyle işaretleyin. Tekerleği çıkarın.

Matkabı kapıya 90 derecelik bir açı ile tutun ve kapının içinden tamamen delin.

Metal kapı tekerlekleri, 1/5-inç ve 2 inç çaplı çiftlik kapıları ve zincir bağlantı çit kapıları için standart ebatlarda mevcuttur. Metal kapı tekerlekleri cıvata ve somunu satın alırken içerir.

Ahşap döner kapı tekerleğini kapının üzerine yerleştirin.

Tekerlekteki somun deliğinden 4 inç uzunluğunda 3/8-inç çaplı bir cıvatayı kaydırın.

Cıvatanın çıkıntı ucuna bir somun yerleştirin. Cıvatayı sıkmak için somunu saat yönünde çevirin.

Bir elinizle bir çift elinizle, diğer elinizle somun üzerinde ikinci bir ayarlanabilir pense ile, cıvata kafasına bir çift ayarlanabilir pense koyun. Cıvata kafasını yerine sabit tutun ve somunu çevirerek tamamen sıkıştırın.

Kapının açılma tarafındaki dikey direğe, döner bir salınım geçidi tekerleğini kaydırın. Tekerlek adaptörünün yuvarlak kısmı doğrudan metal kapağa kayar.

Ahşap kapı tekerlekleri, ahşap kapı boyutlarına uyacak şekilde üniversaldır. Bu tip bir tekerlek genellikle satın alımla cıvata ve somunu içermez.

Bir kapının üzerindeki tekerlek, bir kapıda dış ya da iç yüz olabilir. Çoğu ev sahibi tekerleğin kapının içine yerleştiğinden mülkiyet üzerine salınır ve bir kapının dışında oda gerekmez.

Tekerlek adaptörünün diğer tarafında çıkıntı yapacak cıvatayı, metal sürgü yastığı kitinden cıvatayla geçirin.

Somunu cıvata üzerine oturtun ve elle sıkılana kadar saat yönünde sıkıştırın.

Bir elinizle cıvata üzerinde bir çift ayarlanabilir pense, diğer elinizle somun üzerinde ikinci bir ayarlanabilir pense çifti yerleştirin. Vidayı sabit tutun ve somunu tamamen sıkmak için somunu saat yönünde çevirin.