tahtaya nasıl yumruk atılır

Karate pirzola, James Bond filmleri de dahil olmak üzere medya aracılığıyla maruz kalma yoluyla grevlerin en ünlü ismi oldu. Ancak, panoları kırmak için kullanılan diğer dövüş sanatları grevleri var. Karate zımbası onlardan biri.

Tekniği öğrenin: Tabloları delme işlemine başlamadan önce uygun formu öğrenmeniz gerekir. Zımbalama riski parmaklarınızın yolda veya el bileğinizin bükülmesinden kaynaklanmaktadır. Bilekini düz tutmalı ve parmaklarınızı düzgün sıkışmış tutmalısınız.

Düz Yumruk; Endeksin ve orta parmakların boğumlarıyla çarpışacaksınız. Bunlar en güçlü ve en büyük eklemlerdir. Aynı zamanda düz bilekten düz bir çizgi oluştururlar ve omzunuzdan tam bir güç bağlantısı oluştururlar. Ahşabı kırmak için en çok karate punch düz uygulanır. Yumruğun yüzeyini mümkün olduğunca ahşabın yüzeyini yansıtacak şekilde düz tutun.

Zımbalama Uygulaması: Birçok dövüş sanatları uygulayıcısı, bir Makiwara panosuna vurarak ya da çarpıcı bir tahta doldurarak formlarını mükemmelleştirir. Bu kaslarınızı ve bağlarınızı etki için hazırlar. Ayrıca parmaklarda kallus üretir. Sonunda, bu hareketi tekrarlamak, anında tepki göstermeniz için kas belleği sağlar.

Formunuzu mükemmelleştirmek ve elinizi güçlendirmek için yastıklı bir nesneye basmayı deneyin.

Doğru Ahşap Levhayı seçin; çapraz olarak 12 “ve 1/2” kalınlığında çam panoları tercih edilir. Delmek için ahşap tahılın bittiğinden emin olun.

Punch Pastoral Ahşabı, Zımbayı ahşabın yüzeyine çekmeyi düşünmeyin, yok etmeyeceksiniz. Üzerine yumruk atarak, öfkenin ötesine geçerek tahtayı yumruklayın. Uzmanlar aynı anda birden fazla panoyu kırabilir.

Atlamadan önce doğru eğitimi al