Smokey & bando oynamak için banjo’da

1977’de çıkan “Smokey and the Bandit” filminde popüler film yıldızları Burt Reynolds ve Sally Field yer aldı. Filmdeki bir diğer aktör de başarılı bir country müzik yazarı, şarkıcı ve gitarist olan Jerry Reed’tir. Reed, filmin “Eastbound and Down” ın tema şarkısını yazdı. Bu şarkıyı, sağ elle standart bir ruloyu kullanarak, sol eliyle çalarken banjo’da çalınabilir. Biraz zaman ve pratikle, bu akılda kalıcı melodiyle kendinizi ve başkalarını eğlendirin.

Baş parmağınızla üçüncü banjo telini çekin. Ardından, ikinci dizeyi işaret parmağınızla çekin.

İlk dizgeyi üçüncü parmağınızla çekin. Başparmağınızla üçüncü dizeyi tekrar çekin. Bu dört not, herhangi bir önlemin ilk iki atımını oluşturur (her not, bir vuruşun yarısına tekabül eden sekizinci nottur).

İkinci dizgeyi, işaret parmağınızla, ardından da üçüncü parmağınızla birlikte ilk dizeyi çekin.

Başparmağınızla üçüncü dizeyi, ardından da dizin parmağınızla ikinci dizeyi çekin. 3. ve 4. adımlar önlemin üçüncü ve dördüncü vuruşlarını oluşturur.

Şarkı boyunca bu deseni sağ elinizle tekrarlayın.

Şarkı sözleri için “Doğudan ve Aşağıya” bir G akordunu çalın. G dizgesini açık bırakarak oynayın (sol elinizle herhangi bir dizge tutmayın).

“Yüklenmiş ve kamyonetçilik” için bir Akor çalın. ” İkinci perdesini “yasaklayarak” bir A oyna. Bir akoru “bastırmak” için, belirli bir perdede bulunan tüm ipleri basmak için işaret parmağınızı kullanın.

“Ah, yapamayacaklarını söylediklerini yapacağız” için bir C cümlesi çalın. Beşinci perdesini engelleyerek C oyna.

“Bitti / Sahiptik” için bir D akor çalın. Y’inci perdesini kaçırarak D’yle oynayın.

“Gitmek ve gitmek için uzun yol” için bir G akordunu çalın, ardından “oraya kısa sürede” bir Akor çalın. “Doğudan geliyorum, sadece”, “eski haydut izlemek” için bir D akor ve “koş” da bir G akordunu çal. Bu koro bölümünü tamamlar.

“Ayağınızı pedala sıkıca tutun, oğlum” için bir E akoru çalın. İlk parmağınız / ikinci parmağınızı üçüncü parmağınızla, üçüncü parmağınız / birinci parmağınızı işaret parmağınızla ve dördüncü parantez / saniye parmağınızı orta parmağınızla basarak bir E oynatın.

“Onları frenler / bırakın” diye bir C akoru çalın ve bunu “takılmak” üzerine bir akor takip eder.

Tanımlanan rulo, ileri bir rulodur. İlerlediğinizde daha sonra öğrenebileceğiniz diğer rulolar da var. Ruloyu yavaşça uygulayın ve becerinizi ve kas belleğinizi kazanırken hızınızı arttırın. Ayrıca, pratik yaparken şarkıyı dinleyin ve yeterlilik arttıkça oynamaya çalışın.

“Biz koşturalım” için bir B akor çalın. Dördüncü perdesini kaçırarak B’yi oynayın.

“Yapmak / Oğlanlar Atlanta’da susuz kaldıklarında bir E akorunu çalın ve var.” “Texarcana’da bira için bir C akoru çal / ve yapacağız.” “Ne olursa olsun geri getir” için bir Akor çalın ve ardından “Al” üzerine bir B akor izleyin. Bu ayet bölümünü tamamlıyor.

Aşağıdaki ayetler ve korolanlar için desenleri tekrarlayın.