nasıl dokumacı akıllı cinch koymak

Cinch, at timi için vazgeçilmez bir parçadır. Cinch göğüs ön bacakların hemen arkasına sarılır ve bir gezinti esnasında eyeri düşürmez. Hatalar en yumuşak cinch bile yanlışlıkla uygulanırsa atı sıkıştırabilir, ancak naylon, neopren veya yumuşak dokuma bezlerinden yapılabilir. Weaver Smart Cinch, sürüş esnasında sıkışmadan veya bağlanmadan eyeyi sabit tutacak şekilde tasarlanmıştır.

Atın yumuşak at fırçasıyla fırçalayın ve direk omuzların arkasına bir eyer yatağı yerleştirin. Istakozları koltuğun üzerine katlayın ve eyeri atın arkasına kaldırın.

Kısa latigo kayışı eyerin sağ tarafına takın. Bir latigo kayışı, sağdaki üzengi çıtasının altındaki ön ayakkabının üzerinden dönen kısa bir deri parçasıdır; gezinti sırasında cinch’in düşmesini engeller.

Weaver Smart Cinch’in C-şeklindeki ucunu kısa latigo kayışına sabıtleyin. Atın sol tarafına doğru yürüyün ve atın altından ulaşın, cinch’i ellerinizle göğsünüze sıkıca sararak çekin.

Eyerinizi kullanmadığınız zaman bir torbaya veya bir eyer tezgahında saklayın. Bu zararlıları sürüşler arasındaki eyere çiğnemeye devam edecektir.

Smart Cinch’in üst halkasının altındaki uzun latigo’yu çalıştırın, ardından halka üzerinden besleyin ve artı teçhizat üzerinden yedekleyin. Weaver Smart Cinch, latigo’nun toka üzerine sarılmasını ve sıkışmamasına veya sıkışmamasına imkan tanıyan cinch’in üst kısmında bir silindir içermektedir.

Latigo’yu cinch’deki alt halkadan aşağıya getirin ve cinch’i sıkıştırmak için sıkıca çekin. Atın 3 veya 4 dakika rahatlamasına izin verin, ardından cinch’i tekrar sıkıştırın. Mandalın orta kısmındaki metal parçayı mandalı sabitlemek için latigo’daki bir deliğe bastırın. Parmaklarınızın içine ağrısız olarak cinch tokası ile atın tarafı arasında üç parmak sığabilmelisiniz.