nasıl birlikte halı parça

Evlerdeki halılar, kazalar veya içecekler dökülen evcil hayvanlar gibi beklenmedik olaylardan bahsetmiyorum bile, bol miktarda normal yıpranma ve yıpranma geçirir. Bazen, halının belli alanları değiştirilmeli veya bir odayı tamamlayacak kadar uzun olmayan parçalar birbirine birleştirilmelidir. Birlikte halı olarak iki parça birleştirmek profesyonel yardım almadan kendiniz halledilebilir. Bu sadece zaman, birkaç araç ve detay için göz gerektiriyor.

Birlikte toplamayı planladığınız iki parçayı çevirin ve birleştirilecek kenarlar boyunca tebeşir ile her halı parçasının arkasındaki okları halı yalınlarını gösteren şekilde işaretleyin. Bu, iki parçanın birleşmesine ve bir kesintisiz bütün gibi görünmesine izin verecektir. Karşıdan eğimli elyaflarla konumlandırılmışlarsa, iki halı parçası aynı stilde olsalar bile farklı bir renk gibi görünebilir.

Halı parçalardan birini diğerinin üzerine koyun, hala aşağı bakar ve arkadan yaklaşık 3 inç ile çakışır ve oklarının aynı yönde işaret ettiğinden emin olun. Üst halı kenarında bir tebeşirle birlikte izleyerek ikisini birlikte bir araya getirdiğinizde mükemmel uyacaktır.

Bir bıçak kullanarak tebeşir çizgisini kes. Kesilmiş parçayı çıkarın ve atın.

Halınızı aşağı bakacak şekilde tutun ve iki kenarı mümkün olduğunca yakın yerleştirin. İkisinin birleştiği, iki parçanın birbirine bağlandığı tüm kenarlar boyunca bir miktar dikiş bandı yerleştirin.

Takma demirini takın ve takın.

Kenetleme demirini bir ucunda bandın üzerine yerleştirin. Ütüyü bant boyunca yavaşça hareket ettirin, iki parçayı bir arada tutmak için mümkün olduğunca sıkıca tutun. Kasetin her iki kenar boyunca eşitçe eridiğini kontrol edin.

Kaset yerine oturana kadar soğumasını bekleyin. Eşlik eden halıyı istediğiniz yere koyun. Halı liflerinin üst kısmındaki kabarıklığı sağlamak için dikiş üstten görülemez.