nasıl bir yatak topper almak için

İster çok sağlam olduğu ortaya çıkan yeni bir yatağa yüzlerce dolar harcadıysanız veya emeklilik için hazır olmayan eski bir yatağınız varsa, bir yatak üstü kabın rahatlama sağlamalıdır. Bu ipuçları, daha iyi bir gece uykusu elde etmek için bir yatak örtüsü seçmenize yardımcı olabilir.

Mevcut yatağınızda yaşanan sorunları tanımlayın. Çok sert ve çok sert olanlardan birine dikkat edin. Sağlam bir şilte, çoğu yatak yatağı çeşidinden yararlanırken, ikinci şilte konforu en üst düzeye çıkarmak için bellek köpüğü gibi ekstra yogun dolgu gerektirir.

En az 5 dakika dinlenerek yatak çarşafındaki çeşitli şilte tırpanlarını test edin. Benzer sağlamlıktaki bir döşek üzerine inşa edilmiş birini bulmaya çalışın. Normalde uyuyacakları gibi farklı pozisyonlarda yatakta uzan. Optimal olarak uyku partnerinizi de getirin.

Aradaki farkı deneyimlemek için hafıza köpüğü, yastık ve lateks esaslı tezgahları inceleyin. Beğendiğiniz birini bulduğunuzda benzer özelliklere sahip bir yatak örtüsü seçmenize yardımcı olmak için malzeme ve yoğunluk özelliklerini öğrenin. Bellek köpük tepsisinin kullanımıyla biraz yumuşattığına ve kalitenin çok değişken olduğuna dikkat edin (bkz. Adım 6).

Şilte üst düzey yatırımınızı su geçirmez bir şilte örtüsü ile koruyun. Bir tarafı yumuşak poliüretan, diğer tarafında da emici kumaş ile yapılmış yeni kapaklar hem konfor hem de koruma sağlar.

Özellikle alerjinize yatkın iseniz, bir yatak örtüsü seçmeden önce kendinize ait çeşitli malzemeleri kendiniz tanıyın. Bazı kimseler, poliüretan ürünlerinin kokusunu rahatsız edici bulurken, bazıları aşağıya ve diğer dolgu maddelerine karşı allerjiktir. Latex, maddeye alerjiniz yoksa iyi bir alternatif sağlar.

Çeşitli markalar ve stiller arasında dayanıklılığı karşılaştırın. Özellikle yatakta pouncing hayvanlar ve çocuklar, bellek köpük halinde rutin, Lateks daha uzun sürer eğilimindedir. Ayrıca, hafıza köpüğü, bazı traverslerin sevmediği vücut ısısını korur, ancak bu sağdaki yatak örtüsü ile en aza indirilebilir.

Paranızın prim markalarına değer verdiğini anlayan bir bellek köpüğü tezgahı seçin. En az 4 libre yoğunluk ve 2 inç kalınlık arayın. Birçok kişi 3 inçlik bellek köpük yatağını, daha büyük insanlar için çok yumuşak olabilir – daha üst katta lavabo yapan daha kalın yapılar üzerinde tercih eder. Çok yumuşak şilteleri veya su yatağını tercih edenler, daha kalın çeşitlerin tadını çıkaracaklar.

Mevcut yatağınız sarkmışsa, sonraki yatağınızı akılda tutarak bir yatak yatağı seçin. Kaliteli bir bellek köpüğü tezgahı önemli derecede konfor sağlar, ancak bu, standart olmayan bir şilte üzerinde zamana bağlı olarak çabucak bozunur. Topper’ı yeni bir yatağa aktarın veya geçici bir düzeltme için daha az harcayın.