nasıl ahır için bir avlu hazırlamak

Döşeme çimleri, tohumdan çim yetiştirmekten daha kısa sürede tam, yemyeşil bir çim sağlayabilir. Çimeni koymaya hazırlanırken yerleştirmeyi akıllıca vakitlendirin. Toprak, onunla çalışabileceğiniz kadar kuru olmalıdır, ancak çimlerin köklerinin kuruması için çok sıcak ve kuru olmamalıdır. Çim bırakmaya hazırlanırken, çimeni kendisi kurarken suya üreteceğiniz ve çimlerin mevsime çok geç geçmesine izin vermeyeceğinizden, köklerin sıcaklıklardan önce kendilerini kurmak için zaman bulamayacağından da emin olun kış için damla. Toprağı yerleştirmeden önce toprağın doğru şekilde hazırlanması, sağlıklı, sorunsuz bir çim oluşturulmasına yardımcı olur.

Bir toprak numunesi toplayın ve test için yerel uzatma bürosuna veya özel bir laboratuara gönderin. Toprak testleri, toprakta herhangi bir besin eksikliği olup olmadığınızı, pH’ınızı ölçüp toprak dokusunu belirleyip sormadığınızı ve hepsinin yeni çiminizin sağlığını etkileyebileceğini söyler.

Çimlenmeniz gereken alanın boyutunu ölçün. Düzensiz şekilli bir boşlukla çalışıyorsanız, alanı bölmeye bölün, her birinin alanını ölçün ve birlikte ekleyin. Çimeni metrekarede satın alacağınız için, sipariş etmeniz gereken çim miktarını belirlemek için ölçüleri metrekare cinsinden bölün. Arkansas Üniversitesi Uzatma, hesapladığınız bölgeden yüzde 10 daha fazla siparişi vermenizi öneriyor.

Ağır, kil veya sıkışmış bir toprağa sahipseniz, turba veya 1.000 fitküp çim için 2 ila 3 metreküp hızında turba veya başka bir organik madde kaynağı toprağa yayın. Organik madde, çim köklerinin oluşmasına yardımcı olan toprak yapısını geliştirir, drenajı geliştirir ve su ve besin maddelerinin kullanılabilirliğini artırır. Organik madde toprağa kalana kadar.

Ayrıca bahçenizdeki çıplak yamaları onarmak için çim kullanabilirsiniz. İlk olarak, çimlerin orada ölmesine neden olan neyin belirleyip sorunu düzeltin. Sık görülen sorunlar arasında beslenme sorunları ve böcek zararlıları sayılabilir. Alana kadar herhangi bir ölü kök, kayalık ve diğer büyük pislikleri onarmaya ve kaldırmaya ihtiyacınız var. Kenarlarını tutmak çim ölçümü ve takmayı kolaylaştıracaktır.

Ambalaj üzerindeki uygulama talimatlarını izleyerek, toprak testi tarafından önerilen gübreleri ekleyin. Bu sefer azotlu gübre eklemeyin, yeni çim biçme işlemini ilk defa yapacak kadar bekleyin.

Toprağın derinliği 4 ila 6 inç oluncaya kadar. Yıllık yabani otlar tohuma gitmeden önce bu adımı gerçekleştirmeyi deneyin.

Alandaki herhangi bir enkaz kaldırın ve toprağa ihtiyaç duyulduğunda alanı derecelendirin.

Çok yıllık yabani otları kontrol altına almak için ortaya çıkan herbisit uygulayın. Kimyasal madde içermeyen bir seçenek için, herhangi bir yabani ot öldürmek için çim oluşturulmadan mevsim için alanı siyah plastikle örtün.

Çimlenmeden önce pürüzsüzleştirmek için toprağı tarayın. Eğer topraktayken yürürken ayak izlerini bir 1/2 inçten daha derin bırakırsanız, toprağa bir rulo ile gitmeniz veya toprağa kadar suyu ıslatmanız gerekecektir.

Çimeni atmadan hemen önce toprağı 6 inç derinliğe kadar sulayın.