mumlama sonrası patlamaları nasıl önleyebilirim

Birçok erkek ve kadın düzenli olarak ayak, koltukaltında, sırt, göğüs, bikini ve yüz cildi alırlar. Cilt soyulması, mumlama işlemlerinden sonra sıklıkla ortaya çıkabilir. Saç kökü iltihaplanır ve küçük kırmızı lekeler görülebilir. Saç büyüdükçe tüysüz tüyler de gelişebilir, dolayısıyla cildinizi mumlar arasında pul pul dökmek son derece önemlidir. Kopuklukları önlemek ve şiddetini azaltmak, göründüğünden daha kolaydır.

Cila yapmadan önce cildinizi yıkayın ve pul pul pul haline getirin. Alanın kesik ve yaralar içermediğinden emin olun ve mumlama öncesi bölgeye bebek tozu uygulayın.

Sarımdan hemen sonra çay ağacı yağı ve aloe vera uygulayın. Parfüm içeren herhangi bir ürün kullanmayın. Cildinizi iyileştirmek ve kopmaları önlemek için her sabah ve akşam cilde üç saat boyunca aloe vera uygulayın.

Parlatmadan üç gün sonra, cildinizi pul pul dökün. Gözeneklerinizde içe çekilen tüylerin oluşumunu ve kirlerin birikmesini önlemek için mumlama tedavileri arasında haftada en az iki kez eksfoliye edin.

Gözeneklerinizi kapatmak için buz uygulayın ve mumlama sonrası iltihaplanmayı azaltın. Alanı cadı elması gibi bir sıkma maddesi ile yıkayın, sonra hemen buzu uygulayın. Bu, özellikle yüz mumlamasından sonra yararlıdır.

Gözeneklerinizi buz ile kapattıktan sonra bir hidrokortizon kremi kullanın. Krem, özellikle mumlama sonrası küçük kırmızı lekelerde kopma eğilimi gösteren yüz bölgelerinde etkilidir.