mide uyuyan için nasıl bir yatak seçilir

Midenizde uyuyakalımdan kaçınmanız gereken tavsiyelerin yanı sıra, çoğu satış elemanı ve doktorunuz midenizde uyuyorsan, en iyi yatağı seçmenize nasıl yardımcı olabileceğini bilmiyor. Yalnız uyurken bu problem kolaylıkla sağ yatağıyla çözülür, ancak hem sizin hem de eşiniz için farklı yatma stiline sahip olan yatağı seçmek zor olabilir.

Yastık olmadan yumuşak bir yatak ve uyku için tercih edin. Çünkü uyku alışkanlıklarınızı bir kerede değiştirme ihtimaliniz yüksek değilse, başınızı geri kalanını vücudunuzun geri kalanıyla başınızdan koruyun. Bu durumda bir yastık olmadan rahat olabilmeniz için yumuşak bir yatağa ihtiyacınız var.

Çok sağlam olmayan bir yatak seçin. Aşırı sıkı bir döşek, sırt ve yan traversleri iyi destekleyebilir, ancak mide traversleri için yeterli miktarda vermez.

Ya çok yumuşak olmayan bir yatak seçin. Çok fazla veren bir yatak omurgayı zaten karnından daha çok kemerli kemerler.

Ayarlanabilir sıkılığa sahip bir yatak seçerek yataktaki her iki insana da hizmet edin. Select Comfort gibi perakendeciler, bu yatak tiplerinde bir veya iki hava yastığı seçeneği sunuyor (bkz. Kaynaklar). İki hava yastığına sahip olmak, her birinizin ihtiyaçlarına göre sağlamlık ayarı yapabileceğiniz anlamına gelir.

Tek seçeneğiniz vücudunuzu yanınızda veya sırtınızda uyutmak için yeniden eğitmek ise, uyurken midenizin üzerine yuvarlanmasını önlemek için yastık veya sağlam köpük kamalar kullanın.