maskot kostümünde ısı tükenmesini önleme

Bir takım maskotu, takım ruhu kurmak ve bir oyun sırasında veya miting sırasında kalabalığa çıkmaktan sorumludur. Bununla birlikte, maskot kostümleri genellikle rahatsız, sıcak ve manevra yapmak zordur. Pozitif enerjinizi ve çevrede dolaşma yeteneğinizi korumak için, atlamak ve kalabalığa kalkmak için masot kostümünüzde iken ısı tükenmesini önlemeyi öğrenmeniz gerekir.

İyi havalandırılmış bir kostüm giyin. Çoğu modern maskot kostümleri hafif ağ ve hatta sizi havalı tutmak için fanlar ile donatılmıştır.

Bolca su iç. Bu, akıl almaz bir şey gibi geliyor, fakat sulu tutmak, ısı tükenmesini önlemenin en iyi yoludur. Kalıpta olduğunuzda, yanan kalorileri gezerken, çok terliyorsunuz – su ve spor içkileri vücudunuzun gitmesini sağlamanıza yardımcı oluyor.

Vücudunuzun sıcaklığını düzenlemek için serin paketleri takımınıza koyun. Dehidrasyon ve ısı yorulmasını serin paketlerle mücadele edin ve aşırı sıcaklık sırasında birçok mola verin.

Maskot kıyafetinde iken doğrudan güneşten uzak durun. Rutin işlerinizi yapmak için tarla boyunca koşturun, ancak performans göstermediğinizde gölgede kalın.

Gösterilerinizde dikkat etmeniz için bir gözcü veya arkadaşınız olsun. Hızlı kalp hızı, nefes darlığı, aşırı vücut ısısı, karışıklık veya varsanılar gibi ısı tükenmesi belirtileri hissetmeye başlarsanız, derhal doktordan çıkın ve tıbbi yardım isteyin.

Maskot takımın içindeyken hafif kıyafetler giyin. Bazıları şort ve tişörtü giymeyi tercih ederken bazıları iç çamaşırı veya leotard kullanmayı tercih eder. Sizin için nelerin işe yaradığını bulun, ancak vücut sıcaklığını artırabilecek katmanlardan ve uzun kollardan kaçının.