masa üstü çizimleri nasıl hazırlanır

İyi bir tasarıma sahip masa, bir oda veya açık hava ortamında davetkar, şenlikli bir atmosfer yaratır. Renk içgüdülerinize güvenin, ancak görsel çekiciliğe dikkat çeken bir tablo için doku ve renk ile denge ve uyum sağlamak için birbirleriyle ilişkili sofra takımları ve dekoratif öğeleri kullanın.

Bir masa başıtıcısı, şablonunuz için bir temel renk verirken, merkez unsurlarınızı tablonun ortasıyla aynı hizada tutar. Katmanlı masa örtüleri resmi bir görünüm yaratır, ancak daha az sayıda çarşaf, masa başı koşucusu ve çıplak bir masadaki placemat veya tek başına basit bir masa örtüsü gibi sıradan bir his uyandırır. Tablonun uzunluğunu yöneten, bir dizi küçük çiçek aranjmanları, gözün tekrar eden renk ve ölçekle hareket etmesini sağlıyor. Görünümü, ilgi ve görsel çekicilik için değişen yüksekliklerde, şekillerde ve ebatta mum veya mumluklarla dengeleyin. Cam kapaklar – çan veya kubbe şeklindeki kapaklar – cam vazolar ve kaseler, pasta sehpaları, tabaklar ve katmanlı tatlı stantları, çeşitli yüksekliklerin orta parçalarını oluşturur. Menünün taleplerine göre her yerde ayarlamada sadece gerekli yemek takımları, cam eşyalar ve mutfak eşyalarını kullanarak dağınıklığı azaltın.

Birleşik bir renk şeması, bir tablo görünümünde keyifli ve uyumlu bir akış oluşturur. Vesilesel, mevsim, yemek takımları, tablonun merkezi, tema veya sunulmakta olan yiyecek sizin ilham kaynağı olsun. Orta cümlecikte görüntülenen taze çiçekler veya meyve renklerini yansıtan renkli camlar zarif bir dokunuş katıyor. Yeşil-su mavisi ve mercan, lila ve sarı veya kireç yeşili ve pembe gibi tamamlayıcı renklerle kontrast oluşturun. Siyah-beyaz, açık bir kristal cam, fildişi masa örtüleri ve kremalı beyaz sofra takımları kullanarak dramatik bir açıklama yapıyor veya tamamen beyaz, sesi tonlamalı bir masa ayarı yapıyor. Mavi söğüt porselen yemek eşyaları ve aksanlar kullanarak mavi ve beyaz renk şemaları oluşturun. Kırmızı ve siyah veya kırmızı ve altın, Asya temalı bir akşam yemeği için zemin hazırlar.

Yemek eşyasındaki eşleşmeyen çiçek desenleri eklektik, perişan, şık bir stil tablosu oluşturur. Bu fikri konserve kavanoz vazolarındaki hassas çiçekler, beyaz kafes fenerlerdeki mumlar veya sıkıntılı ahşap tutuculardaki sütun mumları ile dantelli bir masa örtüsü veya küçük çiçek baskılı koşucuya koyarak geliştirin. Çıplak plcemat’lar, çınlama taşıyan bir masa atıcısı boyunca dağılan çıplak kemikler ve daima yeşil olan meyvelerin üzerine yatan bir günlük uşak mumlukla rustikleşin. Taze, çam kokusu için su dolu şampanya flütlerinde birkaç daima dökmeyen süs ekleyin.

Mevsimlik mahsul yerel bakkalında veya çiftçiler pazarında bulunan tabloların papatya dekorasyon malzemeleri fazlalığı sağlar. Sonbahar renkleri, minik balkabaklar, kabak, kabakgiller ve Hint mısırıyla doludur. İçi boş olan kabak ve kabak, ilginç çiçek vazolarını hazırlar. Cam kapları ceviz, meşe palamudu ve ceviz ile doldurun ve fıstıkların arasına hafifçe batmış bir adak mumu ekleyin. Suya yarı yarıya dolu bir cam kaba kızılcık ve yüzen mum ekleyin. Beyaz ve gümüş bir kış masasında donuk bir görünüm oluşturur. Gümüş top süslemeleri ile birkaç kadeh doldurun. Küçük gümüş topları olan bir vazo şubesi ekleyin veya şubeleri beyaz püskürtün. Her yere yerleştirmek için beyaz renkli plakaların etrafına gümüş şeridi sarın, bir hediyeye benzemek için bir yay bağlayın.

Küçük vazoların içinde renkli lalelerle bahar temalı bir tablo doldurun ve koşucu boyunca taze meyveleri dağıtın. Orta yumuşak yumurta veya küçük kuş kafesleri ile vurgulanan el dokuması kuş yuvalarını, merkez dekorlu dekor olarak çiçeklerle doldurun. Kiraz çiçeği dolu bir vazo hafifçe kokulu ve narin bir merkez oluşturuyor. Renkli pastel yemek takımları veya renkli camlarla koordine edilmiş hoş renkli çiçek modelleri kullanın. Bir yaz masası için, portakal, limon ve limon gibi dilimlenmiş narenciye, çiçekli tepeleri olan dolu dolu vazelerde renkli süslemeler yapar ya da meyveleri bir bütün olarak bırakıp cam kapları doldurabilirsiniz. Cam kaplar, rafya veya bambu koşucuları ve placemat’larda palmiye yaprağı veya orkide ile tropikal bir his yaratın. Portakal, limon, ananas dilimleri veya karpuz gibi en sevilen bir dilimle içecekleri süsleyin.