ligustrum tekrar eğmek nasıl budamak

Ligustrum ortak çit çalıları kurbağanın cinsidir. Ev bahçelerinde bulunan sayısız çeşidi bulunur ve budama için iyi yanıt veren muhteşem çiftçilerdir. Ligustrum, bahar aylarında parlak yaprakları ve küçük pembe çiçekleriyle bilinir. Bu bitkiler, biçimlerini korumak ve iyi büyüme ve çiçeklenmeyi teşvik etmek için budama ve kesme gerektirir. Ligustrum yinelemesi, yuvarlak yapraklarla dik duran bir Japon kurtboğazdır. Diğer ekili çeşitlerin çoğundan daha yavaş büyür. Yönetim çalıların büyüklüğüne bağlı olarak çit kesme makası veya el budaması ile yapılabilir.

Budama makinesini bir aletle temizleyin. Keskin aletler çalılara daha az zarar veren temiz kesimler yapar. Japon Ligustrum sert budama için çok toleranslıdır ve çiçeklerden sonra yılda en az bir kez şekillendirilmesi gerekecektir.

Büyümenin birinci ile üçüncü yıllarındaki büyümenin 1 / 3’ünü kaldırın. Ligustrums bacaklarını alma eğilimindedir, bu nedenle onları kompakt ve dolgun olmaya zorlayacaktır. Budama sert gibi görünebilir, ancak çitin eğitiminin bir parçasıdır. Onlar eğitildikten sonra, şekli ve boyutu korumak için yalnızca hafif budama yapmanız yeterlidir.

Çalıların yüzeylerinde hızlı kesici kesimler yapmak için çit kesme makaslarını kullanın. Çit bitkileri tabandan üstten biraz daha ağır olmalıdır. Bu, Ligustrum’u sağlam yapacak ve çekici bir siluet yaratacaktır. Eğer bitkinin beş yüzeyinin tamamında resmi bir çit kesimi yapıyorsanız. Tesisin dengelenmesi için gayri resmi hedge çitlerin budaması gerekir.

Çalıların üstünü istediğiniz yüksekliğe kadar kesin. Eğer bitki muhafaza edilmediyse ve oldukça uzakta kesilmesi gerekiyorsa, budamak istediğiniz yüksekliğin 12 inç altına düşer. Daha sonra, çalı büyüdükçe hafif budama yaprakları yapraklaşmaya ve dışarı atmaya teşvik edecektir. Her mevsim alabilir, ancak sonuç istediğiniz büyüklükte olacak ve Ligustrum en iyi ve en güzel olacak.

Daha ağır dallar için el budama makinesini kullanın ve hasar gören ahşabı ortaya çıkarırken kesin. Hastalığı olabileceği veya yanlış yönetildiği ve eğri büyüyen, gerçekten büyük ikincil uzuvlar için el testeresini kullanın. Büyük odun parçalarını çıkarmaya ihtiyaç duyarsanız, büyüme düğümünden hemen önce hafif bir açıyla kesin. Bunlar ahşap bir mafsalda hafif bir darbe olarak dokunma ile görülebilir ve tanımlanabilir.