kurabiye nasıl pişirilir

Ardıçlar Ranunculus ailesine ait çiçekli bitkilerdir. Bunların onlarca türü arasında, birkaçı ekili bahçe türleri, ancak çoğu kır çiçeği türüdür. Çiçeklerin tereyağı sarısı rengi ve yukarı eğik fincan şekli yüzünden çulluk denir.

Bir bahçe hazırlayın. Bunu bahar çiçekli muzlar için sonbaharda yapın. İyi toprak drenajı olan güneşli bir yer seçin. Ekme alanından yabani otları – kökleri ve hepsini – çıkarın. Kayaları temizlemek, toprağın parçalanmasını ve sağlıklı drenajı artırmak için toprağa kadar veya başka bir yerde çalışın.

Yıkanmış topraklarda 6 inç derinliğinde bir oyuk kazın. Bir çapa, kürek veya maça kullanın.

Arka planda dolguyu doldurun, 3 inç derin dikim sırası bırakın.

Ağaç fıstıklı soğanları. Ampulleri, kökleri, yaklaşık 6 ila 8 inç aralıklarla dikim sırasına yerleştirin. Ampulleri taze, gevşek toprakla hafifçe örtün. Ektiğiniz sıraya basmayınız ve toprağa bulaştırmayın.

İlkbaharda bahçe topraklarının üzerine kuru bir gübre hafifçe püskürtün. Bunu toprağa vurduğunda yapın. Dölleme işlemini tamamlamak için su iyice yıkayın.

Çiçek açtığında harcanmış çiçekleri çıkarın. Yeşillik tamamen kahverengine dönüştüğünde zemin seviyesinden kesin. Fıstıklar ertesi yıl yeniden açılıyor.

Fıstık, serin toprağı tercih ettiğinden malç erken ilkbaharda olgun bitki etrafında yayılır.

Onlara bölünerek ve ilkbaharın ilkbaharında veya sonbaharda yeniden dikerek yavru yedirin (daha fazlasını yapın).