kirpik atmak nasıl

Uzun boylu veya sürekli olarak gözünüze düşen bir kirpik, gerçek iritasyona neden olabilir. Bunu yaşadıysanız, başıboş kirpik çıkarmaya ihtiyaç olabilir. Bir kirpik çekme acı verici olabilmesine rağmen, etki göz önüne alındığında buna değecektir.

Hangi kirpiklerin koparılması gerektiğini belirleyin. Alışılmışın dışında ortalama ortalamadan daha uzun kirpikler belirleyin veya görme kabiliyetinizi tahrik edin.

Kirpiklerinizi temizleyin. Kirpiklerinizi çekmeden önce kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olun. Kir, pislik ve makyaj ürününün göz içine düşmesini önlemek için nemli bir bezle gözleri silin. Bu, enfeksiyona neden olabileceğinden.

Cımızı kullanın. Tıpkı kaşlarınızı çıkardığınız gibi, kirpik çıkarmada da benzer bir teknik kullanabilirsiniz. Bir çift cımbız alın ve koparmak istediğiniz kirpik parçasını kavrayın.

Kirpik çıkarılıncaya kadar cımbızla çekin. Bu biraz acı verici olacak, bu nedenle çekmenin etkisini azaltmak için göz çevresini kavramak isteyebilirsiniz.

Gözlerini şartlandır. Kirpiklerinizi çektiğinizde göz kapağına göz kremi uygulayın. Bu iritasyonu önleyecek ve şifayı teşvik edecektir.