kallusları nasıl önleyebilirim

Deride tekrarlanan basınç veya sürtünme kalus oluşmasına neden olabilir. Ve ağrılı ya da tehlikeli değillerse bile, kalluslar hoş değildir ve dokunma duyusu zor. Kimi zaman rahatsızlık verici kalınlaşmış cilt bölgelerinden kurtulmaktan kaçınmak istiyorsanız, ilk önce kallusların önlenmesi için bu adımları uygulayın.

Elle işçilik yaparken eldiven giyin, tırmık atma, kürek yapma veya el testeresi kullanma gibi.

Ellerinizi sıcak su banyosuna koyun, belki de lavanta veya okaliptüs gibi birkaç damla uçucu yağla yıkayın. Bunu haftada iki veya üç kez yapın.

Ellerinize dikkat ederek aşırı miktarda cildi temizlemek için ellerini bir bez, ponza taşı veya pul pul dökme süngerle ovun. En iyi sonucu elde etmek için, bunu sıcak su banyosu ıslatmasının ardından yapın.

Gün boyunca zengin nemlendirici bir losyon ile ellerinizi sıkın. Haftada bir kez, ellerini doymuş zeytin yağına koyun, hafif bir bez eldiven giyin ve yatın. Altı ila sekiz saat doygunluğun ardından cildinizin ne kadar yumuşak ve pürüzsüz olduğuna şaşıracaksınız.

Uygun ayakkabıları al. Şimdiye kadar gördüğünüz en şirin yüksek topuklu ayakkabı olabilirler, ancak ayakları üzerinde iyi hissetmezlerse şans size şimdiye kadar gördüğünüz en çirkin kalozları verecekler. Ayaklarınız için yumuşak tabanlara, ekstra genişliğe ve derine sahip ayakkabıları seçmek özellikle önemlidir. Ayağınızı sıkmanız gereken herhangi bir ayakkabı kullanmaktan kaçının. Topuklar ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur.

Ekstra destek için yastıklı ayakkabı uçlarını kullanın. İşlem sırasında ayakkabılarınızı çok küçük yapmadıklarından emin olun.

Ayakkabılarınızı dışarıda giyin. Kir, kaya veya sıcak döşeme üzerinde yürümek tabii ki ayaklarınızı sertleştirecek ve yalnızca kallus oluşumuna katkıda bulunacaktır.

Ayağınızı sıcak su banyosunda, belki birkaç damla uçucu yağla, örneğin lavanta veya okaliptüsle ıslatın. Bunu haftada iki veya üç kez yapın.

Ayaklarınızı, büyük ayak parmaklarınızın, topukların ve ayak toplarının altına özellikle dikkat ederek, fazla cildi çıkarmak için bir havlu, ponza taşı veya pul pul döküm süngerle ovun. En iyi sonucu elde etmek için, bunu sıcak su banyosu ıslatmasının ardından yapın.

Gün boyunca zengin bir nemlendirici losyon ile ayaklarınızı şartlandırın. Haftada bir kez, ellerinizi zeytinyağıyla doyurun, hafif çamaşır çorabı koyun ve yatın. Altı ila sekiz saat doygunluğun ardından cildinizin ne kadar yumuşak ve pürüzsüz olduğuna şaşıracaksınız.

Birinci eldeki işi yaparken eldeki ellerinizde eldivenleri yoksa, elinizin üzerindeki kırıklığı önlemek için 1. adımda anlatıldığı gibi ellerinizi bir parça bezle veya gazlı bezle sarın. Hatta çorap hüner bile yapabilir.