kabak bitkileri nasıl yetiştirilir

Hiçbir şey yaz tatlısı gibi akşam yemeği için diyor. Elbette, bütün yıl satın alabilirsiniz, ancak kendi bahçesinde yetiştirilen ve sıcak bölgelerden gelen süpermarket kış kabaklarında bulunamayan bir akşam yemeği için evde yetiştirilen bir kabak kalitesi hakkında bir şeyler var. Sevdiklerinden ve hoşlanmadığı şeyleri bildikten sonra büyümek kolay bir bitkidir.

Kabak tohumları için alanı hazırlayın. Gece hala 40’lara düşüyorsa, kabak için çok soğuk. Bahçede, toprakta bazı kompostolar çalışın ve yaklaşık 12 inç yüksekliğinde tepelerde höyüme yerleştirin. Bir sonraki yağmurda yıkanmaması için iyice sıkın. Tepeleri yaklaşık 3 metre uzakta tutun.

Tohumlarınızı kapalı bir saksı toprağında içeride başlatın ve toprağın ısınmasını bekleyin veya tohumları veya fideleri dışarıdaki sıcak toprakta dikin. Kabak ıslak yapraklara ya da nemli topraklara iyi yanıt vermiyor, bu nedenle toprak kuru kemik olmadıkça su içmeyin. Yükseltilmiş yatağın nedeni, nemi yapraklardan uzak tutmak ve kökleri neme karşı derinleştirmektir.

Yaprakları kuru tutmaya yardımcı olmak için fide etrafında biraz saman koyun. Sıcak havalarda bitki çok hızlı bir şekilde büyür ve büyük yaprakları elde etmek için büyük yapraklarda toplanan enerjiyi kullanır. Bitki tabanı etrafında ot kupürleri ekleyerek gübreleyin.

Çiçek açmaya başladığında bitkiyi dikkatle izleyin. Çiçeklerin ilk birkaç günü, meyve vermeyen erkek çiçekleri. Dişi çiçekler erkek çiçekleri tarafından takip edilecek ve tozlanacak, bu nedenle onları seçmeyin.

Kabuklu meyveyi en iyi lezzet ve hassasiyet için yaklaşık 8 ila 10 inç uzunluğunda seçin. Asmayı keskin bir bıçakla kesin, meyve kaldırırken asmayı çekmemeye dikkat edin.

Herhangi bir salatalık böcekleri seçerek bitkinizi koruyun. Yumurtalarını yapraklar altına yatırırlar ve çabucak çoğalırlar, sarmaşıklardan suları emerek ve hastalığı taşıyarak bitkiyi yok eder.

Kabak bitkilerinin etrafında marigoldlar, sardunyalar ve dereotu bulunan bitki çiçekleri. Arılar ve yararlı avuç avcılığını teşvik edecekler ve kabak çiçeklerinin tozlanmasına yardımcı olacaklar, ayrıca gelebilecek yaprak bitleri de öldürülüyorlar.

Kabak bitkilerini haftada bir kez 9 pay suya 1 kısım sütten oluşan bir püskürterek püskürtün. Her çeşit süt kullanılabilir. Bu, bitkilerinizin kabak bitkilerine ciddi bir tehdit olarak toz küfü bırakmasını önleyecektir.