kaba topuklu ayakkabıları nasıl önleyebilirim

Topuklu ayakkabılar, çoğumuzun bir zamanlar uğraşmak zorunda kaldıkları bir şeydir. Özellikle yaz aylarında ayakların daha rahat görülebildiği güzel bir görüş değil. Eğer şimdiye kadar ayağınızı gizlemeye çalıştıysanız, o zaman doğru söylediklerimi bilirsiniz. Birkaç basit değişiklik yaparak kaba topukluktan kurtulabileceğiniz bu şekilde olması gerekmez.

Pürüzlü topuklu ayakkabıları önlemek için öncelikle ayaklarınızı genel olarak doğru bir şekilde ele almayı öncelikli kılmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu var ve önemli bir şey sadece biraz zaman alıyor. Biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak güzel ayaklarınız olması için buna değer sizce düşünmüyor musunuz?

Açık arka sandaletler ve ince ayaklı ayakkabı giyme zamanını sınırlayın. Güzel görünüyorlar ve ayakları serin tutuyorlar ancak kuru cilt problemleri yaratıyorlar. Onları giymenin en uygun zamanı, günün soğutucu bölümünde, bu tür bir insanın amacını yitirir. Herhalde öncelikler meselesidir.

Sürekli ayakta durmaktan kaçının, bunu gerektiren bir işiniz varsa bunu yapmak zor olabilir. Daha fazla ara vermeye çalışın ve kaba topuklara baskıdan bir ara verin. Bu, kaliteli ayakkabıların, çorapların ve tabanlıkların kurtarmaya gelebileceği ve topukların kuru ve kırılmasını önleyebileceği başka bir zamandır.

Kilolu ol sağlıklı bir kilo vermek Ayakta şişman kişiler daha fazla ayağa baskı yapar ve bu kaba topukların gelişmesine neden olabilir. Ayrıca, bir kişi kilo aldığında ayakları şişebilir veya daha sıkılaşabilir ve bu da ayakkabıları sıkılaştırır.