Japon kırmızı bir akçaağaç ağacı nasıl dikilir

Japon kırmızı akçaağaç, 25 ila 30 metre boyunda, tamamen olgunlaştığında 20 fit genişliğinde yayılmış bir ağaçtır. Popüler bir gölge ağacıdır ve diğer çiçekler ve ağaçlar ile avluda iyi yetişir. Japon akçaağısı, küçük kırmızı çiçeklerle çiçek açar ve ilkbaharın geleceğini bildirir. Yapraklar yaz aylarında koyu kırmızıdan mor renge kadar olup sonbaharda parlak kırmızı renklidir.

Sabah tam güneş alan ve öğleden sonra gölge alan bir nokta seçin ve bu da yüksek rüzgarlardan korunma sağlar. Zemin zengin, iyi drene edilmiş ve 6.5 ila 7 pH arasında hafifçe asidik olabilir.

Japon akçaağaç fidanının kök topundan biraz daha büyük olan ve tüm kök topu yere koyacak kadar derin olan bir delik bulun. Kök yaka, köklerin gövdeye katıldığı bölgenin üstü, çevredeki zemin yüzeyiyle bile eşit olmalıdır. Akçaağaç fidanı ağır kil topraklarında dikiyorsanız, deliği, kök salmanın kısmen yere oturmasına izin verecek kadar sığ yapınız.

Dikildiğinde çam ağacından malç ağacın çevresine yerleştirin. Malç 2 ila 4 inç derinliğinde ve ağacın gövdesinden 1 ila 2 inç uzakta olmalıdır. Bu mesafe Japon kırmızı akçaağaç ağacının gövdesini hastalık ve böceklerden korur. Ağır kil toprağını çok miktarda çam kabuğu malç ile karıştırın. Bunu, akçaağaç fidanı gövdesindeki kök yaka işaretine kadar dolarak deliği doldurmak için kullanın.

Haftada en az bir kez, akçaağaç fidanı suyun. Yeni dikilen akçaağaçların kökleri ayarlanırken toprakta tutarlı miktarda nem gerekir. En iyi renk elde etmek için sonbaharda sulamayı azaltın. Yaz aylarında sabahın erken saatlerinde veya akşamları akçaağaç ağacını sulayın.

Japon kırmızı akçaağaç ağacını ilkbaharda sadece bir kez gübreleyin. İyi dengelenmiş bir çalılık ve ağaç gübresi kullanın.

Yana yaslanmaya başlarsa, Japon akçaağaçının fidesini kullanın. Ağacın kendisini dik tutacak kadar büyüdüğü birkaç yıl için yapılması gerekebilir.

Japon kırmızı akçaağacınızı temiz ve keskin aletlerle temizleyin. Ağacın budaması, ağacın tomurcuğu şişmeden önce kış boyunca kesilmelidir. Ağacın içinden dışına budama yapmaya başlayın.