işyeri kazalarını nasıl önleyebilirim?

İşgücü İstatistikleri Bürosuna göre, işverenler her yıl 3 milyon ölümcül olmayan iş kazası bildiriyor. Bu kazalar, dava, işçi kararı talepleri, sorumluluk sigortası primleri artışları ve hasta çalışanları değiştirme masrafları veya yaralanmaları eksik işi zorunlu çalışanlar için kapsayan masraflar nedeniyle işverenlere pahalıya mal olabilir. İş kazalarını önlemek biraz ekstra planlama sürebilir – ve biraz para gerektirebilir – işinizi uzun vadede kurtarabilir.

Bir risk değerlendirmesi, işinize özgü riskleri belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin bir banka kamyonunu kullanan bir güvenlik görevlisi, bir inşaat işçisinin karşılaştığı risklerden çok daha fazla risk taşıyor. İşyerinizin eski yaralanma geçmişini inceleyin, işçinin comp taleplerini, kaza raporlarını ve dava dosyalarını inceleyerek. Ardından, bir ana risk listesi hazırlamak için iş yerinizi ek tehlike kaynakları için değerlendirin. Son olarak, özellikle bu riskleri hedefleyen bir plan hazırlayın ve çalışanları planlamaya dahil edin.

Bir işyerinde acele etmek neredeyse her işyeri için tehlikeli olabilir. Acele hissedilen bir ofis çalışanı, kaygan bir zeminde kayma ihtimalinin yüksek olduğu bir inşaat işçisi, ağır malzemeler düşürebilir veya bir yapıyı kurmayı unutabilir. Projeler için makul zaman çizelgeleri oluşturun ve işçilere her şeyden önce güvenliği öncelik vermelerini söyleyin. ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerine göre, uzun saatler ve gece vardiyaları, artmış yaralanma riski ile bağlantılıdır. Fazla mesai talebinde bulunmak yerine ek personel almayı düşünün ve işçilerin üçüncü vardiyada harcadıkları süreyi en aza indirin.

Birçok sanayi belirli emniyet protokollerini takip etmelidir. Çalışanlara bu protokolleri öğretin ve her defasında takip etmelerini sağlayın. Örneğin, yemek servisi çalışanları çiğ etten başka bir gıdaya geçtiklerinde ellerini yıkayarak çapraz bulaşmayı önlemelidirler. Güvenlik ipuçları için endüstrinizdeki ticaret dergilerini okuyun ve endüstrinize özel güvenlik ipuçları sunabilecek Mesleki Güvenlik ve Sağlık Yönetimi web sitesini ziyaret etmeyi düşünün.

Panik alarmları, duman dedektörleri, kasklar ve benzeri vitesler gibi çalışanlarınızı güvende tutan ekipman arızalanabilir ve yaralanmalara neden olabilir. Bu ekipmanı düzenli olarak kontrol edin ve daha eski donanım arızalandığında yeni ekipmana geçin. Çalışanlar kaza geçirdiğinde, güvenlik ekipmanlarının ne kadar iyi çalıştığını değerlendirin ve eğer ekipman kazanın etkilerini hafifletmezse, yeni bir markaya geçiş yapmayı deneyin.

Her işyeri kendi risk grubuna sahiptir. Bir kimya laboratuvarında, yanıcı kimyasal maddeler alev alevlenebilirken, arızalı bir buzdolabı kapısı yiyecek servisi çalışanlarını buzdolabına kilitleyebilir. Potansiyel tehlikelerin bir listesi için risk değerlendirmenizi inceleyin ve bu tehlikeli maddeleri emniyete alın. Onların düzgün bir şekilde emniyet altına alınmasını sağlamak için her gün kontrol edin ve işçilere, bozulmaya devam etmeyen bir testere testeresi gibi düzgün çalışmayan potansiyel bir tehlike ile çalışmasına izin vermeyin.