İletken bir gümüş epoksi nasıl hazırlanır

İletken gümüş epoksi, gümüş metal parçacıkları kullanılarak formüle edilmiş bir elektrik iletken yapıştırıcıdır. Gümüş, bilinen en elektrik iletken metali olduğu için, bir epoksi formülüyle karıştırıldığında, yapıştırıcı esas olarak soğuk bir lehim kaynağı gibi çalışır. Gümüş iletken bir epoksi, devrenin yeniden tasarlanmasına gerek kalmadan son derece ısıya duyarlı bileşenleri birlikte soğuk lehimlemek için özellikle iyi çalışır. Devre kartlarındaki köprülerin onarımı, elektrik izlerinin onarımı ve kırık kabloların birbirine yapıştırılması da çok değerlidir.

Masa veya tezgah üzerine küçük bir kağıt parçası veya karton yerleştirin. Balmumu kağıdı ile örtün.

Gümüş iletken epoksi tüplerindeki ipuçlarını kesin ve önerilen epoksi reçineleri ve sertleştirici maddeleri sıkın. Çoğu epoksi reçinesinin her biri için 1 ila 1 karışım oranı kullanılır, ancak farklı imalatçıların gümüş iletken epoksi markaları için farklı karıştırma oranları olabilir.

Birlikte karıştırın ve yalnızca elinizin altındaki projede kullanacağınızı düşündüğünüz kadar çok epoksi hazırlayın. Bir kürdan veya başka küçük karıştırma çubuğu kullanın.

Epoksiya ısı eklenmesi kür süresini büyük ölçüde hızlandıracak, ancak fazla ısı da karışımı inceltip akıtacak.

Gümüş iletken epoksiyi ihtiyacı olan elektrikli bileşene uygulayın. Epoksinin iyileşmesine izin verin.