hop vinillerini budamak nasıl

Dişi atlama tesisinin konisi, bira bira üretiminde kullanılır. Humus lupulus, şerbetçiotu, her ilkbaharda kökten yeni yetişen çok yıllık bir bitkidir. Bitki asma halinde yetişir ve uygun kafes veya destek sistemi verildiğinde 20 fit yüksekliğe ulaşabilir. Asma asanının bakımı düzenli budama gerektirir.

Yaklaşık 2 fit uzunluğa ulaştığında üzümleri inceltin. Sarmaşıklar her bahardan kökten yeni büyür. En zorlu üç ya da dört sarmaşıktan başkasına kök salın.

Asma kafesin tepesine veya 10-20 metre boyuna ulaştığında, Prune yaprakların 4 fitini koparır. Bu, büyüyen asma yoluyla daha iyi hava dolaşımı sağlar ve kalıp ve mantar enfeksiyonlarının oluşumunu azaltır.

Çardak veya destek yapısının üzerinde büyüyen herhangi bir asma yaprağı alın. Bu liderleri kucaklamak, üzümleri yanal olarak büyütmeye ve daha fazla yaprak, çiçek ve koni üretmeye teşvik edecektir.

Şerbet konileri olgun olduktan sonra asmayı zemin seviyesinde kesin. Bazı ticari işlemlerde, asmalar kesilir ve hasat için kafesden çıkarılır. Diğerlerinde, şerbet koniler asma hasat ve bitkiler hasattan sonra kesilir.