Hanımeli tohumu nasıl bitireceğim

Honeysuckle sarmaşıklar, tatlı kokusu ve boru çiçekleriyle ayrılırlar. Bu hızlı büyüyen sarmaşıklar neredeyse yok edici değil, bu bahçıvan için de iyi ancak çok istilacı Japon hırlıcanının öldürmek neredeyse imkânsız. Hanımeli tohumları dikmeden önce, yerli hanımeli veya invaziv olmayan bir çeşit bulunduğundan emin olun. Hanımeli, genellikle iki veya üç sene içinde destekleri battaniyeye götüren kafesler veya duvarların yakınına dikilir. Hanımeli erozyon kontrolü için bankalar ve dik tepeler üzerine dikilebilir. Hanımeli, açık gölge ve iyi drene edilmiş bir toprağa tolere ederse de tam güneşe ihtiyaç duyar. Yerli hanımeli arılar, kelebekler ve sinekkuşları için önemli bir nektar kaynağıdır.

Çilek tohumlarına yapışan çilekli eti ve cildi çıkarın. Kağıt havlu üzerine koyun ve genellikle 24 saat boyunca iyice kurumalarını bekleyin.

Temiz, kuru güvercin tohumlarını nemli bir kağıt havlu üzerine yerleştirin. Kağıt havlu plastik torbaya yerleştirilir, torbayı kapatın ve 2-3 ay buzdolabında bekletin. Bu süre zarfında kağıt havlu nemli kalmasını sağlayın.

Soğuk tabakalandırma tamamlandıktan sonra, düz bir tohum başlangıç ​​karışımı veya kompost / kum karışımı 50/50 ile başlayarak bir tohum doldurun. Toprağı veya kompost / kum karışımını nemlendirin.

Kompost veya steril tohum başlangıç ​​karışımı ile hafifçe örterek, her hücrede 1 hanımeli tohumu yerleştirin.

Tohumu sıcak bir sera içerisinde düzleştiren tohum yerleştirin; tohumlar 2-6 hafta içinde çimlenmeye başlayacaktır. Bir sera için erişime sahip değilseniz, tohum güneşli bir cam kat üzerine düz bir şekilde yerleştirin. Daire 6-8 saat güneş almalı.

Bahçenizde doğrudan hanımeli tohumları ekleyebilirsiniz. Sadece bahçenizde yol kenarında bir yer seçmeniz (hıyar pantolonunuzun en az bir yıl yerinde kalması gerekecektir) ve temizlenmiş tohumları erken düşüşte 1/4 inç derinlikte bitki dikmek için çömleklerde büyütebilirsiniz. İlk yılı, bal çekirdeği bitkilerini içeriye getirin. Sıcaklıkların donma sıcaklığının altına düşmediği yerde ışık alan bir garaj veya müştemilatta bitkileri saklayın; Mürdüm asması bitmeden önce kafes veya duvarınızı düzeltin; Mümkün olduğunca yerli hıyar salıncak çeşitleri seçin.

Tohumu nemli nemli birakmaya devam edin, ancak fazla su vermeyin.

Hanımeli fideleri, (2 ila 3 inç uzunluğunda olduklarında) her bir fideyi, 50/50 kompost / kum karışımı veya steril tohum başlangıç ​​karışımı ile doldurulmuş tek bir tencereye nakletmek için yeterince büyük olduğunda.