Güverte altlıklarını dökmek nasıl

Beton temeller güverteleri yerinde tutar, böylece çimlerin üzerinden geçmelerini önler ve aynı zamanda güverte ağırlığını da destekler. Güverte tabanları dökmeden önce, bina kod sorumlusunuzla sizin bölgenizdeki temellerin gereken boyutunu ve derinliğini belirlemek için kontrol edin. Örneğin, soğuk iklimlerde, temeller sıcak iklimlerden daha derin olmalıdır. Bunun nedeni donma çizgisinin çeşitliliğidir. Bir öğleden sonra veya akşam geçirin ve beton döşeme dökün.

Güverteyi yerleştirin ve her 4 fitte ayaklıkları çakın. Pound, tabanların bulunmasını istediğiniz zemin içine kazıklar. Her köşede bir tane olduğundan emin olun.

Güverte direkleri için bir çakmak taşı kazıcısı veya güç augörü kullanarak delikleri kaz. Yerleşim yerindeki delikleri ortalayın.

Bulunduğunuz bina kodlarına göre delik derinliğini ölçün. Bölgenizdeki belirli kodlar için kod uygulamanız görevlisini arayın.

Her tabanlık deliğinin tabanına 2 ila 3 inç gevşek çakıl dökün. Gevşek çakıl güverte için somut temellerin altına drenaj sağlamaya yardımcı olur.

Kesilen beton tüp, delik derinliğinden 2 inç uzunluğunda, karşılıklı bir testere kullanarak oluşturulur. Her tabanlık deliği için tekrarlayın.

Boruları taban deliklerine sokun ve borunun zemin seviyesinin üstünde yaklaşık 2 inç bırakın. Bir marangozun seviyesini kullanarak tüplerin tepelerinin düz olduğunu doğrulayın.

Tüplerin etrafında toprak koyun, ellerini kullanarak yerlerine tutun.

Karıştırıp beton dökün. Üreticinin talimatlarına uyarak bıçağı bir el arabası ile karıştırın. Betonun, malayla dilimlenince şekli tutacak kadar sıkı olduğundan emin olun.

Beton karışımını yavaşça tüp biçimine dökün. Bıçağı, kürek kullanarak el arabasından tüp biçimine yönlendirin. Herhangi bir hava boşluğunu gidermek için betonun üzerine uzun bir çubuk takın.

Her tüp biçiminde beton seviyesine getirin. Testere hareketi kullanarak, borunun üst kısmına 2 inç x 4 inçlik bir tahta çekin. Düşük alanlara beton ekleyin ve tesviye prosedürünü tekrarlayın.

Her bir tabanın ortasındaki ıslak betonun içine bir açıyla bir J-cıvatasını takın. Hava boşluklarını önlemek için J-cıvatasını hafifçe betonun içine hafifçe indirin, hafifçe kıpırdanır.

J-cıvatasını betonun ¼ inç ila 1 inç açılacağı şekilde ayarlayın. J-cıvatasındaki ıslak betonu eski bir diş fırçasıyla fırçayla alınarak çıkarın. J-cıvatasının merkezde tam olarak konumlandırıldığını doğrulamak için bir çekül bobin kullanın.

Bir torpido düzeyi kullanarak J-cıvatasını yerleştirin. Gerekirse, torpido seviyesi diken okunana kadar cıvatayı ayarlayın ve beton yeniden paketleyin. Üreticinin talimatlarına göre betonun iyileşmesine izin verin.

Bir bıçak kullanarak tüpün maruz kalan kısmını kesin.