Gül yaprakları nasıl basılacaktır

Güller geleneksel olarak aşkı ve merhameti sembolize eder ve çoğunlukla aşkı ifade etmek için seçilen çiçeklerdir. Amerikan kültürünün bir parçası olarak, gül ev bahçelerinde yetiştirilir ve zarif güzellikleri ve yoğun kokusu için hayran kalırlar. Güller, güzelliğini korumak ve özel günler anısına hizmet etmek için genellikle kurutulur. Gül yaprakları aynı zamanda el sanatlarında kullanılmak üzere ya da kırtasiye dekoratif bir dokunuş eklemek için preslenebilir.

Sabah erken saatlerde hasat zamanı gelince kurutulmuş güller, o zamanlar en taze oldukları için. Normalde, güller açılmaya başlandıklarında toplanırlar, ancak arzunuz gül yaprakları basmak ise, tamamen açılmış bir gül en iyi seçimdir.

Yaprakları çiçekten çıkarın ve katlanmış bir gazete üzerine koyun. Basmadan önce tamamen kurumalarını bekleyin. Görünür nemin kurutulduğunu ve yaprakları dokunuşa kadar kuru hissettiğini kontrol edin.

Geri dönüşümlü gazete katmanları arasında gül yaprakları yerleştirin. Tüm yaprakları düz durduğundan ve kenarlarında kıvrılmış olmadığından emin olun.

Gazetelere ağırlık verin ve gül yapraklarından bir hafta kurumasını bekleyin. Kağıtları tartmak için büyük bir kitap veya birkaç tuğla kullanın.

Ağırlıkları çıkarın ve gül yaprakları kontrol edin. Hâlâ esnekse, gazete ve ağırlıkları değiştirin. Bir hafta daha kurumaya bırakın.

Eski ağır bir kitapta çiçek yaprakları basın. Bu kitabınıza zarar verebilir, bu yüzden çiçekleri kurutmaya ayırdığınızdan emin olun.

El sanatlarında veya kırtasiyede preslenmiş gül yaprakları kullanın. Kırtasiyeğinizin üzerine gül yaprakları yerleştirin ve nemi uzak tutmak ve yaprakları korumak için net temas kağıdı ile örtün. El sanatlarında kullanılıyorsa, onları korumak için yaprakları püskürterek temizleyin.