futbol maçına nasıl hazırlanır

Futbol da futbol olarak bilinir ve dünya genelinde popüler bir spordur. Bir futbol maçı fiziksel ve zihinsel olarak bir futbolcu için talep ediyor. Bir futbol maçı sırasında performanslarını en üst düzeye çıkarmak için oyuncuların fiziksel ve zihinsel olarak hazırlanması önemlidir. Çoğu zaman, başarısız olmaya hazırlanmanın başarısız olduğu söylenir. Bu söz futbolu talep eden bir sporda özellikle doğrudur. Bir futbolcu ne yiyor ve içiyor, ne bir antrenman ve zihinsel hazırlık yaparsa, bir futbol maçı başladığında üst düzeyde performans göstermesi ne kadar hazırdır.

Hazırlıklarınızı erkenden başlayın. Bir futbol maçına giden hafta futbol antrenmanı, oyuncuların ve antrenörlerin maç hazırlıklarında önemli bir faktör. Uygulama, bir futbolcunun fiziksel uygunluğu üzerinde çalışırken aynı zamanda her oyuncunun ve takımın bir bütün olarak teknik ve taktik becerisini geliştirmelidir. Antrenörler sezon boyunca fitness seviyelerini izlemeli ve oyun performansı hakkında geribildirim vermelidir. Antrenörler, zayıf yönlerini iyileştirmek veya bir sonraki futbol maçı için bir oyun planı uygulamak için uygulama yapmalıdır. İskoç profesyonel futbolcu Jack Ross, St. Mirren fitness testlerinin sezon boyunca rutin olarak nasıl yapıldığını açıklıyor ve oyunculara önceki oyunların performanslarıyla ilgili DVD geribildirimleri veriliyor.

Vücudunuzu bir karbonhidrattan zengin diyetle doldurun; çünkü futbol maçı sırasında gereken sprint ve koşu, vücudun glikojen depolarına yüksek bir talep getirir. Bir futbol oyuncusunun, bir futbol maçına giden günlerde ne yediğini ve içtiği şey, maç sırasında nasıl oynadığı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Bir futbolcu maç hazırlığı esnasında karbonhidratlardan yüksek dengeli bir diyet tüketmelidir. Bir futbolcunun yemesi gereken iyi gıdalar arasında tavuk, pirinç ve tam tahıllı makarna bulunur. Bir futbolcunun performansı için yeterli miktarda sıvı içmek çok önemlidir. “Erkekler Sağlığı” dergisinin web sitesinde, futbol maçından en az 48 saat önce bir oyuncunun gemide sıvı almaya başlamasını önerilir. Dehidrasyon yorgunluğun önde gelen bir nedenidir. Dehidrasyonu önlemek için bir oyuncunun bir maçtan önce, maç sırasında ve sonrasında içmesi gerekir.

Etkili bir maç öncesi rutini geliştirin. Oyun öncesi ısınma, bir futbolcunun maç hazırlığının önemli bir parçasıdır. Isınma, ışık akışı ile başlar, daha sonra statik veya dinamik esneme olur. Oyun hazırlığı daha sonra, bir futbolcunun yerine özgü, bireysel beceri ısınmasına ilerlemelidir. Bir oyun öncesi ısınma, oyun planının belli bir yönünün tutulması veya belki de provası gibi bir grup ısınmasıyla zirveye ulaşırdı.

Zihinsel hazırlıklı olun. Koçlar için zihinsel hazırlık, muhalefeti taramak ve güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmekten oluşur. Antrenörler takım kadrosunda ve formasyonda karar verirken sahadaki potansiyel maçları göz önüne almalı. Antrenörler ve oyuncular oyun planını pratikte prova etmelidirler. Örneğin, muhalefetin savunmanın geri kalanından daha zayıf geniş savunucuları varsa, bir takım oyuna giden haçlar ve geniş saldırılar uygulayabilir.