diyaliz tekniği olarak röportaja nasıl hazırlanır

Diyaliz teknisyenleri hastaneye veya klinikte çalışabilir, böbrek yetmezliği için diyaliz hastalarına yardımcı olabilirler. Bu teknolojiler, hastaları diyaliz makinesine bağlamakla kalmayıp, yaşamsal bulguları takip etmekten, doktoru işlem sırasında oluşabilecek kırmızı bayraklara uyarıp hastanın konforunu sağlamaktan sorumludur. Bu pozisyon için röportaj yapma, sadece beceri ve deneyimle ilgili soruların yanı sıra etkili bir diyaliz teknisyeni olması açısından da oldukça önemlidir.

Diyalizle ilgili görevler hakkındaki bilginizi göstermeye hazırlanın. Bir diyaliz makinesini nasıl çalıştıracağınızı, bir çizgi taktığınızı ve prosedürden sonra onu düzgün bir şekilde boşalttığımızı bilmeli ve her bir hastanın vücudundan ne kadar sıvı alınacağını anlıyoruz. Potansiyel işvereninize, diyaliz sürecinin hem ders kitabı hem de gerçek dünyadaki bilgisine sahip olduğunuzu öğrenmesine izin verin.

Deneyiminizin özet akışlarının hızlı, kursalı bir listesini oluşturun. Yeni bir işveren, tesis prosedürlerinde yenilikler, belirli hasta deneyimleri ve sizi bir önceki işverenle çalışanlar olarak öne çıkaran herhangi bir şey hakkında bilmek istiyor. Potansiyel işvereniniz onlardan sorarsa, yalnızca sıradan, idari görevleri yerine getirin.

Yatmadan tavır örneği verin. Genellikle, diyaliz hastaları çok bakım gerektiren çok hasta kişilerdir. Sabırlı, samimi, yakışıklı, deneyimli ve bakım yapmalısın. Hastalarınızı rahatlattığınız sürece rahatsız edici bir süreç olabilirken tedaviye gidecek ve rahatlamak için daha istekli olacaksınız.

Zor sorulara cevaplar üret. Tedaviye direnmekte olan zorlu hastalarla nasıl başederseniz veya acil tıbbi bir durumda ne yaparsanız yapın istenebilirsiniz. Diyaliz hastaları genellikle iyi durumda değildir ve tedaviden olumsuz etkilenebilir, prosedüre direnç gösterebilirler. Bununla birlikte, birçok durumda, bu bir can kurtaran bir tedavidir; hasta sağlığı olmadan hızlı bir şekilde düşebilir. Gerçekten bu durumlarla nasıl baş edeceğinize dayalı olarak bu tür sorularınıza nasıl cevap vereceğiniz konusunda dikkatli düşünün.