ct kayıt sınavına nasıl hazırlanır

Amerikan Radyolojik Teknologlar Kayıt Bürosu’ndan (ARRT) bilgisayarlı tomografide (CT) bir sertifika kazanmak, alanınızda bir eğitim, deneyim ve mesleki beceri düzeyine eriştiğinizi bilerek işverenlere ve hastalara barış sağlamak için bir yöntemdir. CT sınavına girmek için gerekenler arasında üç ön sınavdan (bir eyalet lisansına erişmeniz gerekebilir) ve belli miktarda klinik tecrübe bulunmaktadır. CT sınavına hazırlanmak üç adımlı bir süreçtir.

Sınav konusunun içeriğini ARRT web sitesinden indirmek için bilgisayarınızı kullanın. ARRT, BT sınavında görünecek kapsamlı bir konu listesi sunar, böylece ders materyallerini ve her birinde bilgi tabanı gözden geçirebilirsiniz.

Mezun olduğunuz radyolojik teknoloji programına başvurun ve BT sınavı için herhangi bir çalışma programı önermez misiniz diye sormayın. Bölüm, sizi saygın çalışma yazılımlarına, test sınavlarına ve diğer test hazırlama web sitelerine, kitaplara veya materyallere yönlendirebilir.

Ailenizin ait olduğu, örneğin Amerikan Radyolojik Teknolojiciler Derneği gibi herhangi bir profesyonel dernekle iletişime geçin ve sizi hangi materyalleri verdiklerini veya sınavlarınıza hazırlamak için önerebileceklerini sorun.

Aldığınız tavsiyeler temel alınarak seçtiğiniz çalışma programının adımlarını izleyin.