crocus ampulleri nasıl bitireceğim

Çatırtılar kar yığınının üstünde poke ederken hassas gösterebilirler – fakat yanılıyorlar. İlkbaharda diğer çiçekler ortaya çıkmadan çok önce bu bitkiler çiçek açar. İlkbahardaki sonbaharda çılgınlığı diken öğleden sonra parlak bir renk sıçraması ile ödüllendirilecek.

Erken sonbaharda, ampul benzeri köklü çıtır corm’ları satın alın. Hastalıktan arındırılmış sağlam, yuvarlak lahana arayın. En yaygın renkler sarı ve mor renklerdir, ancak seçim yapabileceğiniz pek çok ton vardır. İndirim kutularında geriye kalan ampulleri satın almayın – bunlar florasan aydınlatması ve yetersiz hava dolaşımı altında boşaltılmıştır.

En az altı saat doğrudan güneş ışığı alacak bir yer seçin. İlkbaharda güneş battığı vakıflara veya ağaçların altına yerleştirin. Evinizin girişinde bir güney pozlama ideal bir konumdadır. Evinizin doğu ya da kuzey kesimlerine dikilen krokiler daha sonra sınırlı miktarda üretimle açılır.

Sonbaharın son aylarında zemini dondurmadan önce çatlak için bir yatak hazırlayın. En az 6 ila 7 inç derinliğinde bir delik açın ve toprağı iyice çözün. Bol miktarda kompost ekleyin ve mevcut toprakla karıştırın. Crocus cormu toprağa 5 inç derinlikte yerleştirin ve ampulü sıkıca toprağa koyun. Alan lambaları 2 ila 3 inç aralıkla ve toprakla örtün. Üzerine ampul gübresi serpip toprağın en üstündeki 2 ila 3 inç arasına karıştırın. Su iyice karıştır

Geç sonbaharda veya erken ilkbaharda toprağın hıçkırık kalacağı yerlerden kaçınınız, Bir pencereden iyi manzaraya sahip olduğunuz bitki çatlakını, daha doğal bir görünüm için üç veya beş grup halinde bitki.