Çim biçimli dekorasyonların hırsızlığa karşı nasıl korunacağı

Çoğu ev sahibi çimleri bakımında büyük onur duyar. Birçok kişi renkli bitkilerin çeşitli ekim zaman harcamaktadır. Diğerleri, çimlerini giyinmek için süslemeler için önemli miktarda para harcıyorlar. Farklı mevsimler ister tatil günleri ister ister çiminizin dekorasyonundan hoşlanıyorsanız, hırsızlar için bir hedef olabilir. Neyse ki çimlerinizin dekorasyonlarını hırsızlıktan korumak için atabileceğiniz adımlar var.

Çim süslemeleri için ağır malzemeleri seçin. Örneğin, taş heykeller, kayalar ve ferforje mobilya, hırsızların bu tür süslemelerle hızlı bir kaçış yapmalarını zorlaştıracaktır. Bahçenizdeki sergilenen hafif tatil süslemelerini sıkıca bağlamak için kalın ip kullanın. Bu şişirilebilir Noel Baba’yla kaçmaya çalışan hırsızları caydırabilir veya en azından yavaşlatabilir.

Evinizin çevresine dış mekan ışıkları takın. Işıklar ve yollar etrafında ışıklar yerleştirin. Birisi avluya girerse ışıkları açacak bir hareket dedektörü takın. Bu, davetsiz misafirleri şaşırtacak ve kaçmalarına neden olabilir. Dekoratif amaçlı vurgu aydınlatması olarak da işlev görebilecek dış mekan aydınlatmasını seçin.

Ev güvenlik işaretlerini evinizin dışına yerleştirin. Dışarıdan aydınlatmanın yakınında güvenlik işaretlerinizi yerleştirin. Bu kombinasyon, köşedeki sofistike bir güvenlik sisteminden korktuğu için, hırsızları mülkünüzden süs çalmaya karar vermez.

Bir köpek kabul et. Yerel hayvan barınağınızdan evsiz köpek alın. Çiminizin süslemelerini büyük bir koruyucu köpeği eğiterek koruyun. Köpekler sadece sevgi dolu arkadaşlar edinmekle kalmaz, sahiplerini ve evlerini de koruyacaklardır. Hırsızlar havlayan bir köpeği olan bir eve yaklaşma olasılığı daha düşük olacak.

Bir mahalle izleme grubuna katılın veya başlayın. Avukatlık süslemelerinizi çalmak isteyen hırsızlara karşı ek “gözler ve kulaklar” olarak görev yapacak bir mahalle izleme ekibi oluşturun. Grubunuzun tüm üyelerinin mahallenizdeki herhangi bir hırsızlıktan ve gelecekte bir soygunla karşılaşacaklarını düşünün.