boğazın arkasında sinüs drenajını nasıl önleyebilirim

Sinüs drenajı, sinüs enfeksiyonunun bir sonucu veya belki soğuktan sonra ortaya çıkar. Sinüs drenajı nefes alma, konuşma ve içki içmeyi zorlaştırabilir. Eğer zaten doktora gittiyseniz ve sinüs enfeksiyonunuzu tedavi etmek için ilaç aldıysanız, muhtemelen sinüs drenajının her zaman hemen kaybolmadığını anladınız demektir. Biraz zaman alacak olsa da fazla drenaj birikimini önlemek için yapabileceğiniz şeyler var.

İlaç al. Robitüsin gibi dekonjestanlar, mukus gevşeterek aşırı drenajı en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca tek amacı sinüs drenajını gidermek olan Mucinex adı verilen bir üründür. Hem yerel eczanede, hem Robitussin hem de Mucinex’i alabilirsin. Tüm ilaçları belirtilen şekilde alın. Birçok ilacın birkaç ilacın kombinasyonu olduğu bilinen herhangi bir ilaç alerjiniz varsa tüm malzemeleri okuyun.

Çok su iç. Bol miktarda su içtiğinden emin olun. Sadece su sulu tutacaktır, aynı zamanda aşırı sinüs drenajını inceltir. Yeterli miktarda su içmiyorsanız kurutulur, fazla drenajı teşvik edersiniz. Günde altı ila sekiz 8 onsluk bir bardak içilmesi önerilir. Her türlü hastalıkla mücadele ederken alımınızı isteyebilirsiniz.

Süt ürünlerinizi bırakın. Peynir, dondurma ve tam süt gibi süt ürünleri, balgam üretimine katkıda bulunur. Bu, sinüs drenajının daha da kalınlaşmasına neden olur; bu da nefes alıp konuşur ve içmeyi zorlaştırır.

İnce mukoza için elma sirkesi iç. En sevdiğiniz meyve suyu veya suya elma sirkesi eklenmesi, sinüs drenajını azaltmanıza yardımcı olabilir. En sevdiğiniz içecek yaklaşık ¼ fincan ekleyin veya cesur iseniz, doğrudan iç. Araştırmalar elma sirkesinin ince mukoza yardım ettiğini gösteriyor.

Sıcak bir duş al. Sıcak duş almanın yanı sıra hava yollarını da açarak nefes almanızı kolaylaştırır. Sıcak sudaki buhar, mukusun gevşemesine ve fazla sinüs drenajının önlenmesine yardımcı olur. İyi şanslar!

Normal cappuccino’larınızı ya da kahvenizi kremayla içmek yerine bitkisel ya da yeşil çay içmeyi tercih edin. Bu ikame maddelerin her ikisi de aşırı sinüs drenajına katkıda bulunmayacak sağlıklı seçeneklerdir.