bisikletle yığılmayı önleme

Bisiklet, kardiyovasküler formunuzu arttırmak, vücudunuzu güçlendirmek ve yağ dökmek için kalori yakmak için oldukça etkili bir yoldur. Bisikletle bir saat bisiklet sürerken saatte 10 mil hızla bisiklet sürerseniz, 160-240 libre ağırlığınız varsa hafif 292 ila 436 kalori arasında yanar; ancak daha hafif bireyler daha az yakacak ve daha ağır kişiler sizi daha çok yakacak. Uzun yolculuklarda sizi korumak için kas kütlesi belirli bir miktara ihtiyacınız var, ancak yüksek vücut ağırlığı sizi yavaşlatabileceğinden çok fazla hacim oluşturmanız zararlı olabilir.

Kaloriyi azaltın. Toplama, diyetinizle eğitim planınızla yaptığı kadar çok şey taşır ve aşırı bir kalori kas kazanmasına neden olabilir. Spor klinisyen Jim Stoppani’ye göre kas kütlesi oluşturmada en önemli faktör kalori alımıdır. Kas oluşturmak için, kalorik bir artıya ihtiyacınız vardır, bu nedenle açığı yiyerek kütle oluşturmamanıza izin verebilirsiniz.

Sprint bisikleti veya aralıklarla ve tepe eğitimi gibi yüksek yoğunluklu egzersizlerden kaçının. Bunun gibi yüksek yoğunluklu egzersizler kas kitlesi oluşturabilir, Stoppani’yi notlar. Hızlı büyür kas liflerinizi çalışırlar; kas büyümesi ve hacim kazandırma eğilimi daha yüksektir, bu nedenle onları en aza indirin.

Başta uzun mesafe sürmek. Uzun, yavaş, düşük yoğunluklu kardiyo stres hormonu kortizolünde artışa neden olur. Kronik yüksek düzeyde kortizol, önemli miktarda kas kitlesi elde etmenizi engeller. Yalnızca uzun sürüşler yaparak, kardiyovasküler ve kas dayanıklılığını artıracak, ancak kas hipertrofisini ve hacim arttırmayı teşvik etmek için çok az şey yapacaksınız.

Kas dayanıklılığını ve güç seviyelerini yığılmadan korumak için rutininize 1 ila 2 günlük ağırlık eğitimi ekleyin.