bir sabal palmiyesi nasıl budamak

Sabal palmetto (Sabal Palm veya Lahana Palm olarak da bilinir) orta boy bir palmiye ağacı olup, boyu 90 fit yüksek olmasına rağmen ortalama 20 ila 40 fit yüksekliktedir. Bir sabal palminin gövdesi kaba ve lifli, üst üste binen yaprak bazlı (“bot” olarak adlandırılır) örtüşen bir model oluşturan veya bu özellik taşımayan arasında değişir. Sabal avuç içleri kolayca nakledilir ve tam güneşi kısmi gölge tercih eder. Palmiye ağaçları düşük bakım tesisleri. Bir sabal palmiyesi ve diğer palmiyeler budamak için ağaca zarar vermemek için özen gösterilmelidir.

Bir kutup düzeltici kullanarak sadece kahverengi ve sarı yapraklardan (yapraklar) çıkarın. Güvenlik gözlüğü ve eldiven kullanın. Bağıntıları istif aracından uzaklaştırın. Yeşil yaprakları çıkarmayın.

Ağaçtan çiçekleri, tohumları veya çilekleri çıkarın, böylece budama sırasında herhangi bir yeşil yaprak kayıpını tolere edecek enerji korunacaktır.

Bagajın etrafındaki gevşek botları elle çekin. Gövde kolayca hasar görebileceğinden, eski bagaj çizmelerini testere ile kesmeye çalışmayın.

Budama sırasında hastalığın ortaya çıkmasını önlemek için iyi temizlenmiş ve sterilize edilmiş aletler kullanın.

Yabani otları azaltmak ve ağaca zarar verebilecek yabani yiyiciler için olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için gövde tabanının etrafındaki malç kullanın.

Komposto veya fırça kazıklarına eklemek için eski yapraklar kaydedin.