Bir masa üstünün sarkmasını önleme

Tabletin alt kısmında yeterli desteği olmayan bir masa, sıkça kullanılan ağırlık altında sarkmaya eğilimli. Bacaklar ve önlük masa üstünü köşelerde ve dış kenar boyunca desteklemektedir, ancak tablonun orta kısmı sıkıca üst kısmın sarkmasını önlemek için bir paranteze ihtiyaç duymaktadır. Özellikle kritik önem taşır çünkü masa üstü merkezi ağırlıklı olarak en ağır yükü tutar. Herhangi bir hurda kerestesi kullanılabilir, çünkü tablo kullanımdayken görünür olmayacaktır.

Tablayı aşağı bakacak ve bacaklar havaya sızacak şekilde masayı çevirin.

Önlüğün arasındaki tablanın genişliğini ölçün.

Genişlik ölçümünü önlük içine sığdırmak için 2 x 2 inçlik kereste parçasını kesin.

2 x 2 lik bir kenarına ahşap tutkal boncuğu uygulayın ve masanın ortasına yerleştirin. Sıkılaştırılmışsa tahtaya çekiçle hafifçe vurun. Tutkalın üreticinin talimatlarına uygun olarak kurumasına izin verin.

2-1 / 2’lik ahşap vidaları tablaya sabitlemek için 2-1 / 2’lik bölümlerden geçirin; boşluk yaklaşık 3 inç aralıklarla vidalanır. Ek bir vidayı 2 x 2 vidalı ve her iki ucundaki masa önlüğüne bir açıyla yönlendirin.

2 x 2 inçlik masa ve masa önlüğü arasındaki mesafeyi ölçün; ölçüm, tablonun uzunluğu boyunca bir önceki ölçüm ile dikey olarak gerçekleşir.

Mevcut 2 x 2 ve masa önlükleri arasındaki boşluğa sığacak şekilde 2 x 2 inçlik iki paneli kesin.

Her bir tahtanın bir yanına tutkal uygulayın ve mevcut 2-by-2 merkezli yerde tutkal uygulayın. İşiniz bittiğinde, 2 x 2 inçlik iki pano bir t şeklini oluşturur. Tutkalın kurumasına müsade et.

2 x 2 inçlik panoları, 3 inç aralıklarla yerleştirilmiş 2-1 / 2 inçlik ahşap vidaları kullanarak masanın üstüne vidalayın. 2 x 2’lik parçaların her iki ucunda bir açıyla vidayı iterek masa önlüğüne ve mevcut 2 x 2’ye sabitleyin.