bir kaktüsü budamak nasıl

Bir kaktüsü budamak nasıl yapılır “cevabı kötü bir şaka olur; cevabı” Dikkatle! “Olurdu. Koruyucu iğneler çok acı verici olabileceği için kaktüs (Cactaceae) ile çalışırken uyarı kesinlikle kelimedir. cildinize doğru yol bulurlarsa … Neyse ki, yapılacaklar listesi için çok nadir bir görevdir: Ciddi derecede hastalıklı veya hasar görmedikçe, kaktüsler genellikle kesilmeden yıllarca sürebilir. Sağlıklı kaktüs bitkilerinin aralıklarla kırpılmasının ana amacı hastalığa duyarlılıklarını en aza indirgemek ve görünümlerini optimize etmektir.

Dışarıda büyük kaktüs bitkileri budarken kendinizi tamamen koruyucu kıyafetler ile örtün. Uzun kollu ve pantolon giyin ve ağır deri eldivenler ile ayakkabılar veya botları giyin. Daha fazla koruma sağlamak için, yüzünüzü bir bandana tutun, şapka takın ve gözlerinizi korumak için plastik güvenlik gözlüğü takmayın. Küçük, kapalı bitkileri keserken genelde böyle kapsamlı önlemler gerekmez, koruyucu eldivenler genellikle yeterlidir.

Budamakta olduğunuz kaktüsün çevresini eski bir tabaka, halı atıkları veya gazete ile örtün. Bu, öğütmek gibi bitki iğnelerini ve daha küçük parçalarını toplar ve onları daha kolay atılmak için muhafaza eder. Kaktüsün daha büyük parçalarını atmak için büyük bir çöp tenekesi ve kürek koyun.

1 kısım ev tipi ağartıcının bir solüsyonunu 3 kısım suya karıştırın ve bıçaklama aletlerinin bıçaklarını beş dakika batırın. Sonra hava kurumalarını bekleyin. Hastalık yayma riskini azaltmak için bir bitkiden diğerine geçerken aletinizi sterilize edin.

Dik incikli armut kaktüsünü (cins Opuntia), ABD Tarım Bakanlığı bitki dayanıklılık bölgelerini 8b’den 9b’ye keserken yeni bir yastığı kesin. Çıkarılmasını istediğiniz kadar yastık bölümlerini kesene kadar el testeresi veya lopper kullanın. Kesilmiş pedleri kavramak ve kontrollü bir şekilde indirmek için uzun saplı maşa kullanmak isteyebilirsiniz. Son olarak, Lady Bird Johnson Wildflower Center’ın Joe Marcus’a göre, son kesiminizi yapacağınız sapın birkaç santim üstünde temiz bir kesim yapın. Bu, sapın bölünmesini önler.

Saguaro (Cereus giganteus) veya organpipe (Stenocereus thurberi), USDA bölgeleri 9a’dan 10a’ya kadar olan elek testeresi veya bahçe lopper’lı Prune sütun kaktüsleri. Kaktüsün zayıf veya renksiz bölümlerini budamak için düğmeleri veya atlama sütunlarını kesin. Büyümüş bir bitkiyi inceltmek için, kaktüs tabanındaki bir veya daha fazla sütunu kesin.

Kaktüsün budamalı parçalarını dikkatle atın. Kürekle daha büyük parçaları toplayıp atmak için çöp tenekesine koyun. Daha küçük parçaları içeren zemin kaplamasının köşelerini veya kenarlarını dikkatli bir şekilde toplayın ve tüm paketi çöp tenekesine koyun.