bale bas tut nasıl

Bale sınıftan yeni döndükten sonra kızın sevinci ile zıplıyor, çünkü resital için güzel yeni kostüm nihayetinde burada. Çantayı açtığınızda heyecanı büyüyor ve gözleri genişliyor. Sonra çantanın dışına çekip “Oh hayır, korkunç görünüyor” diye düşünün. Güzel tutu sıkışmış bir karmaşa ve nasıl düzeltileceği hakkında hiçbir fikriniz yok. Pek çok tutus bu şekilde gelir. En önemlisi, ütüyü koymaktır. Tutsular bir demirle değil “suyla” bastırılmazlar.

Tutu’yu ıslatın. Bir küvet veya büyük lavaboda, giysinin tamamı su ile tamamen ısınana kadar tutu üzerinde sıcak su çalıştırın.

Fazla sudan kurtulmak için tutu’yu hafifçe sallayın.

Etek askısını kullanarak, tutu’yu ters çevirerek kurumaya bırakın. Su, malzemeyi tartacak ve tutu’nun düzgün örtünmesine izin verirken kırışıklıkları çekecektir.

Tutürünün baş aşağı tutulması için asılması çok önemlidir. Bu, daha yumuşak tutu üretir. Sağ taraftaki hangi tarafın olduğundan emin değilseniz, katmanları inceleyin. Eğer tutu “klasik” bir tutu, kısa geleneksel tutuş ise alt katmanlar daha kısa olacaktır. Tutu “romantik” veya uzun, tutu ise, üst katman genellikle şifon gibi daha yumuşak bir malzeme ve alt katmanlar genellikle tül olur.