badem nasıl soyulur ve bölünür?

Badem, badem ağacının tohumudur ve şeftali ve kayısı ağaçlarıyla çok yakındır. Bademlerin yüksek yağlı gıdalar olduğu düşünülse de, onları yemeleri de bir takım sağlık faydaları sağlar. WHFoods.com’a göre, bademlerin kötü kolesterol düzeylerini düşürdüğü ve diyabet ve kardiyovasküler hastalığa karşı koruma sağladığı biliniyor. Badem kabuklarından alındığında, bazı insanlar yemekten önce çıkarmayı tercih ettiği kahverengi, kağıt benzeri bir kaplama ile örtülürler.

3/4 su dolu bir pişirme kapını doldurun ve ocak brülörünün üstüne koyun. Ocak brülörünü yüksek konuma getirin ve suyun kaynaması için bekleyin.

Bademleri kaynar suya koyun ve üç dakika boyunca pişmesine izin verin. Brülörü brülörden çıkarın, brülörü kapatın. Bu işlem, bademleri ağararak cildi daha kolay çıkarır.

Lavabonun içine bir süzgeç koyun. Içine su ve badem boşaltın.

Soğuk musluk suyu ile 1/2/3 / 4’lük bir kap koyun. Pişirme işlemini durdurmak için bademleri suya koyun.

Bademlerin bir ila iki dakika oturmasına izin verin. Soğuk suyu boşaltmak için onları süzgeçin içine koyun.

Elinizde tek bir badem alın ve parmaklarınızla başparmak arasında kahverengi kağıt derisini ovun. Cilt kolayca çıkıp atılabilir. Kalan bademleri de aynı şekilde soymak için işlemi tekrarlayın.

Kesme tahtasına tek bir badem yerleştirin ve bir elinizle dik tutun. Badem kenarında bir mutfak bıçağının bıçağını dikkatle yerleştirin. İlk elinizi çıkarın ve badem ayırmak için mutfak bıçağıyla bastırın. Kalan bademleri ayırmak için işlemi tekrarlayın. Badem yarımları oldukça kolay ayrıldığından bıçakla sertçe basmanız gerekmez.