atlıyken olimpiyatlara nasıl hak kazanılır

Binicilik Olimpiyatları, erkeklerin ve kadınların birbirlerine karşı yarıştığı iki olimpik spordan sadece biri ve atletizm, stadyum atlama ve cross-country atlama olmak üzere üç aşamaya ayrılıyor. Olimpiyat oyunları ve bireysel oyunlar da bulunmaktadır. Binicilik olimpiyatlarına hak kazanabilmek için, bir sporcu sporunun tepesine ulaşmalı ve genç yaşta başlamalıdır.

Atları, yerel bir kararlı veya 4-H veya midilli kulübünüz aracılığıyla atmayı öğrenin. Atlı Olimpiyat atlılarının çoğu, çok gençken başladı ve temelleri hızla kurdu. Bununla birlikte, katılmanız için gerekli sayıda yıl sürme var.

Kendi atınızı al. Yerel atölyede bir ata binerken, Olimpiyat seviyesinde derecelendirmeler elde etmek neredeyse imkansızdır, bu yüzden en azından kendi atlarınıza ihtiyacınız olacak. Uluslararası düzeyde yaparsanız, gösteri yapmak için atları da kiralayacaksınız.

Yerel, bölgesel ve ulusal üç günlük etkinlik yarışmalarına katılın. Bunlar dresaj, stadyum zıplaması ve ülke çapında atlamadan ibarettir ve binicilik olimpiyatlarına hak kazanmak için üç aşamada da tamamlanmanız gerekir.

Kendinizi FEI kurallarına uyun. Tüm binicilik olimpiyatlarının yanı sıra uluslararası yarışmalarda da çoğu kez bu kurallar geçerlidir (aşağıdaki kaynaklara bakın) ve bunları geriye ve ileriye doğru bilmeniz önemlidir.

Bölgenizdeki Genç Sürücüler programına katılın. Bu, binicilik olimpiyatlarına hak kazanan ilk önemli atlama taşıdır ve daha yüksek müsabakalara doğru puan kazanmanıza olanak tanır. Büyük olasılıkla Amerika Birleşik Devletleri her yerinde gösterilecek, bu yüzden yarışmalara at ile seyahat etmek için bir yol var emin olun.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen Kuzey Amerika Gençler ve Genç Binicilik Şampiyonalarına hak kazanın. Bu sizi ulusal rekabeti tanıtacak ve kendiniz için bir isim oluşturarak potansiyel sponsorları çekmenizi sağlayacaktır.

Binicilik olimpiyatlarından umutlu seçilen binicilerden oluşan Birleşik Devletler Binicilik Ekibi’ne katılmak için başvurun. Kendinize, kazanç sağlam bir sicili olan iyi bir binici olduğunu kanıtladıktan sonra Olimpiyat ekibindeki yerinizi kazanmanız için iyi bir yol izleyeceksiniz.

David ve Karen O’Connor gibi Olimpiyat binicilerinin verdiği kliniklere katılın. Klinikler pahalı olabilir, ancak size iç bilgiyi ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız teknikleri sağlayacaklardır. Çoğu durumda, klinisyenler kendi ahırınıza veya ahırınıza gelecektir.

Kendi hızda ilerle. Geç başlamış olmanız, binicilik olimpiyatlarına girilemeyeceğiniz anlamına gelmez ve kendinizi çok zorla bastığınızda çok hızlı yaralanmanıza neden olabilir.

Binicilik olimpiyatlarına hak kazanmak için hayaliniz hakkında ailenle konuşun. Bu ucuz bir taahhüt değildir ve onların desteğine ihtiyacınız olacaktır.