ağaç kütüğü nerede çim bitki yetiştirilir

Ağaç kaldırma, ev sahiplerinin düşen bacaklardan kaynaklanabilecek olası hasarlara karşı evlerini korumasına yardımcı olabilir ve yapraklar koparmak için zaman ve para tasarrufu sağlar. Ancak genellikle, ağaç kütüğünün bulunduğu alan, ahşap yongaları ve talaş ile doldurulmuş, başka türlü sağlıklı bir çimenin ortasında boşluk bırakır. Ev çöpü temizlendikten sonra bile, ev sahipleri, yerdeki çim yetiştirme konusunda zorluk çekiyorlar; çünkü mikroplar hala ölü ağaçları yeryüzünde yiyor. Bir ağaç kütüğünün bulunduğu çim yetiştirmek için belirli taktikler vardır.

Ağaç kütüğünün bulunduğu tahta parçaları veya pislikleri kaldırın ve çıkarın. Topun birkaç santimini bir kürekle çevirin ve maruz kalmış odunu çıkarın. Kütük bozulması yere hafif bir delik bıraktıysa, yere yeni yeni topraplak ekleyin.

Ağaç kütüğünün bulunduğu alana kadar. Kütük toprak yüzeyinden birkaç inç aşağıda hala katı bir kütleye kadar tarla yapmayın – sadece mevcut toprağı bir kürekle çevirin.

Toprağın yüzeyine yavaş salınan bir çim gübresi uygulayın. Toprağı ve gübreyi bir kurtarmayla pürüzsüzleştirin.

Sık sık, derin sulama, çitlerin yüksek azotlu ortamda yetişmesine yardımcı olur ve odunun işlenmesine yardımcı olması için gübreyi zemine boşaltır.

Çimenli tohum serpin çıplak toprak üzerine serpiştirin.

Tohumları 1/4 inç toprakla örtmek için alanı tarayın. Alanı bir çim silindiri ile pürüzsüz hale getirin, ardından toprağı nemlendirin. Sabah bir kez ve öğleden sonra, tohumlar filizlenene kadar toprağı nemlendirmeye devam edin.

Çim biraz daha kalınlaştığında 60 gün sonra yüksek azotlu bir gübre uygulayın. Toprakta odun ayrışma sürecini hızlandırmak ve çimlerin içinde uygun azot seviyelerini korumak için aylık azotlu gübreler ekleyin. Çimenleri haftada bir ila iki kez derine su veya bitkiler solgun görünmeye başlarlarsa. Çim sarıya dönmeye başlarsa daha çok gübre kullanın, çim kahverengi ve kuru görünmeye başlarsa suyunu daha sık kullanın.